Od 2018 roku możemy uzupełniać i składać deklaracje podatkowe przez internet. Aby to zrobić, niezbędny jest program do PIT. W internecie można znaleźć różne dostępne wersje programów. Jednak jest kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę.

Program do PIT powinien być aktualny

Przepisy mogą zmieniać się nawet co roku. Często możemy tego nie zauważyć. Dlatego aby mieć pewność, że PIT został wypełniony prawidłowo, zawsze trzeba mieć aktualny formularz. Także program do PIT powinien być dedykowany do minionego roku rozliczeniowego. Rozliczając PIT za rok 2017 program do PIT powinien mieć w nazwie datę 2017 lub 2017/2018, np. Program PIT Pro 2017/2018.

Program do PIT powinien być bezpieczny

Duże znaczenie ma bezpieczeństwo naszych danych. Z tej przyczyny program do PIT bezwzględnie musi być bezpieczny. Gwarancję bezpieczeństwa daje przykładowo Certyfikat SSL. Należy także zwrócić uwagę, czy program do PIT jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Finansów. Z kolei rekomendacja Instytutu Polskiej Księgowości daje gwarancję, że program do PIT jest właściwy pod kątem księgowym.

Program do PIT powinien być intuicyjny w obsłudze

Główną zaletą składania deklaracji przez internet jest fakt, że jest to dużo łatwiejsze niż uzupełnienie papierowej deklaracji. Duże znaczenie ma tutaj właśnie program do PIT. Jeżeli jest on łatwy w obsłudze i poprowadzi użytkowników krok po kroku, e-deklaracje będzie można wypełnić szybko i prawnie. Takie programy są skierowane przede wszystkim do osób, które nie są specjalistami od finansów, a składanie rocznej deklaracji podatkowej uważają raczej za przykry obowiązek.

Program do PIT powinien pokazywać błędy

Jest to funkcjonalność, która pokazuje zdecydowaną przewagę e-deklaracji nad tradycyjną deklaracją podatkową. Jeżeli program do PIT zaznaczy miejsca, które zostały błędnie uzupełnione, można nanieść poprawki jeszcze przed wysłaniem druki do urzędu skarbowego. Zwiększa to szansę, że złożona deklaracja będzie całkowicie poprawna i nie trzeba będzie składać korekty.

Program do PIT powinien być darmowy

W internecie jest dostępnych tak wiele dobrych programów, że nie ma sensu wybierać tych płatnych. Najpopularniejsze z nich i najlepsze są całkowicie bezpłatne.

Program do PIT powinien być prosty w użytkowaniu

Kolejną zaletą jaką powinien mieć program do PIT jest jego prostota. Dużym ułatwieniem, szczególnie dla osób, które nie są biegłe w obsłudze komputera, jest możliwość uzupełniania druku PIT online, bez konieczności instalacji programu do PIT. Jednym z takich programów jest program PIT Pro 2017/2018, który za darmo można pobrać z tej strony https://www.podatnik.info/program_do_pit .

Do innych cech, które powinien posiadać program do PIT, jest oczywiście możliwość wysyłki wypełnionego druku PIT przez internet do urzędu skarbowego, ale również – jego wydrukowania. Dzięki temu także osoby, które wolą wysłać swoją deklarację za pośrednictwem poczty lub zawieźć ją osobiście do urzędu skarbowego, mogą uzupełnić swój PIT online.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 240 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu