Wszyscy poszukujemy alternatywnych do ciężkiej pracy sposobów na zarabianie pieniędzy. Czy da się wejść w posiadanie dodatkowych środków bez konieczności pracy na drugi etat czy brania dodatkowych zleceń, przez które nasze życie prywatne w praktyce przestanie istnieć.

Okazuje się, że tak – przy odrobinie wiedzy i czasu poświęconego na zapoznanie się z tematem, można legalnie i bez wychodzenia z domu zasilić domowy budżet lub zdobyć pieniądze na wakacje, remont mieszkania czy nowy samochód.

Jak tego dokonać? Na giełdzie papierów wartościowych oczywiście. Chociaż instytucja ta może niektórym wydawać się nieco onieśmielająca, wystarczy odrobina cierpliwości, aby przekonać się, że nie taki diabeł straszny. Przygodę z akcjami spółek należy rozpocząć od zrozumienia fundamentalnych pojęć, rządzących tym mechanizmem, takich jak akcje, fundusze, obrót publiczny, raporty finansowe czy akcjonariusze.

Niezwykle pomocny w zdobywaniu niezbędnej wiedzy jest jak zawsze internet, gdzie znajdziemy nie tylko objaśnienia dla początkujących i notowania interesujących nas firm, ale także wiele przydatnych rad i wskazówek, dotyczących wyboru firm i branż w które będziemy inwestować.

Surfując po sieci pamiętajmy jednak, aby zachować zdrowy rozsądek i zdać się na własny instynkt – nie każdy internetowy “specjalista” ma prawdziwą, fachową wiedzę a udzielane przez niego porady mogą nas sporo kosztować.

Zanim zaczniemy przeprowadzać transakcje na giełdzie papierów wartościowych, powinniśmy także zadać sobie pytanie, jak bardzo chcemy ryzykować i do jakiego stopnia ufamy słuszności podejmowanych przez nas decyzji.

Osoby, które chcą same wybierać skład swojego portfela akcji i osobiście trzymać rękę na pulsie, mogą kupować papiery wartościowe poprzez dom maklerski lub za pośrednictwem banku, który oferuje rachunki maklerskie.

Dla tych, którzy nie chcą osobiście grać na giełdzie, idealnym rozwiązaniem są fundusze inwestycyjne, prowadzone między innymi przez niektóre banki (na przykład Alior Bank). Inwestycje w jednostki funduszu wymagają mniej specjalistycznej wiedzy i skomplikowanych analiz oraz dają łatwiejsze do oszacowania zyski, dlatego są świetnym rozwiązaniem dla początkujących graczy.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 116 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu