Brexit niewątpliwie zaskoczył zarówno samych Brytyjczyków, brytyjskich dygnitarzy, jak i społeczność międzynarodowe. Oczywiście, trzeba było się z nim liczyć, w końcu z jakiegoś powodu owo głosowanie zostało zarządzone, ale niewiele osób dawało wiarę w taki wynik referendum, z jakim mamy teraz do czynienia. Rząd brytyjski nie miał innego wyboru, jak zgodzić się z wolą narodu i będzie musiał przeprowadzić wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 

Jest to oczywiście bez precedensowy przypadek i dla mnie osobiście, niezwykle ciekawy pod kątem stosunków międzynarodowych, jak i wszelkich procesów, jakie będą musiały teraz zajść, aby znormalizować całe wydarzenie. Oczywiste jest, że brexit będzie niósł za sobą pewne konsekwencje, zarówno dla Brytyjczyków i Królestwa Brytyjskiego, jak i dla wszystkich innych państw, z którymi Brytania prowadzi interesy, a także dla samej Unii Europejskiej. Możemy tylko przypuszczać, jak cała sytuacja się ustabilizuje i jak bardzo negatywne konsekwencje dotkną Wielką Brytanię, gdyż to, że takowe będą, i będzie więcej niż pozytywnych, jest oczywiste.

Pierwsze co można było zaobserwować po ogłoszeniu wyników referendum, to zmiany kursów walut. Każdy kantor internetowy zanotował wówczas zapewne zmniejszona aktywność waluty europejskiej, jak i brytyjskiego funta, gdyż ich kursy zaczęły drastycznie spadać. Na trejdoo.com mogliśmy obserwować zdecydowane ruchy funta brytyjskiego w dół. Na tak niskim poziomie, względem dolara, funt brytyjski nie był od kilkudziesięciu lat.

Spadek podobnie dotknął samo euro, które odnotowało spadem względem dolara, jednakże już względem złotówki umocnił się i kurs wzrósł o około 10-15 gr na 1 euro. Ciśnienie podwyższyło się także wszystkim osobom, które mają zaciągnięte kredyty we frankach szwajcarskich, gdyż kurs franka ponownie skoczył do góry o około 10-20 groszy. Zdecydowanie względem złotówki do góry poszedł kurs dolara i on jest największym zwycięzcą wśród walut, po decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 1 032 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu