Z początkiem nowego roku planujesz naukę języka, jednak nie wiesz, czy angielski to dobry wybór? A może uczyłeś się kiedyś angielskiego i zastanawiasz się, czy warto go odświeżać? Odpowiedź na te pytania z pewnością znajdziesz w poniższym artykule!

Zapisy na kursy angielskiego dla dorosłych w 2024 roku, czy warto?

Z początkiem nowego roku planujesz naukę języka, jednak nie wiesz, czy angielski to dobry wybór? A może uczyłeś się kiedyś angielskiego i zastanawiasz się, czy warto go odświeżać? Odpowiedź na te pytania z pewnością znajdziesz w poniższym artykule!

Czy angielski jest popularny?

Z początkiem XXI wieku popularność angielskiego mocno wzrosła, dzisiaj jest on obowiązkowy w większości szkół. Co więcej, stał się językiem globalnym, a więc śmiało porozumiesz się dzięki niemu w różnych częściach świata, zarówno prywatnie podczas podróży, jak i na płaszczyźnie biznesowej.

Jeśli nadal rozważasz, czy warto uczyć się tego języka, odpowiedź brzmi twierdząco! Zdecydowanie się na kurs angielskiego dla dorosłych w 2024 to wciąż dobry pomysł. Umiejętność posługiwania się nim na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym, z pewnością pomoże Ci w dalszym rozwoju zawodowym, a także ułatwi komunikację z obcokrajowcami w różnych sytuacjach.

Czy można nauczyć się angielskiego będąc dorosłym?

W sytuacji, gdy wcześniej nie miałeś zbyt dużej okazji do nauki angielskiego, a masz na to szansę w dorosłym życiu, śmiało skorzystaj z takiej możliwości! Szczególnie warto zapisać się na kursy w szkole językowej w Twojej okolicy. To świetny sposób na uczenie się pod czujnym okiem profesjonalistów – zdobędziesz solidne podstawy gramatyczne, ale także będziesz miał okazję do ćwiczenia konwersacji, co jest kluczowe dla rozwijania umiejętności komunikacyjnych.

Co ważne, nie ograniczają Cię już normy programowe ze szkolnych lat, a więc możesz dostosować swój sposób nauki do własnych preferencji i tempa przyswajania wiedzy. To czy osiągniesz zadowalający poziom w rok, dwa lub pięć zależny tylko od Ciebie. Dzięki ułatwieniom, jakie wprowadzają szkoły językowe, zostaje zminimalizowany również stres związany z nauką. Przykładowo, jeśli nie nadążasz za grupą lub robisz szybsze postępy od innych, zawsze możesz wrócić na niższy poziom lub przejść na wyższy.

Dodatkowo, nauka angielskiego dla dorosłych to również uczenie się poprzez innowacyjne i nowoczesne metody, które nierzadko dają o wiele lepsze rezultaty.

Jakie inne języki warto znać?

W przypadku, gdy zastanawiasz się również nad innymi językami niż angielski, szczególnie weź pod uwagę kilka czynników:

  • Cel nauki języka – czy chcesz uczyć się ze względów zawodowych, podróżniczych czy z pasji do kultury danego regionu?
  • Znaczenie języka na świecie – czy dany język jest powszechnie używany, czy przydaje się np. w świecie biznesowym lub naukowym?
  • Zastosowanie języka – zastanów się, czy masz możliwość praktykowania danego języka w życiu codziennym. Czy w Twoim otoczeniu są osoby posługujące się nim?
  • Perspektywy zawodowe – sprawdź, które języki są cenione w branży, w której pracujesz lub chciałbyś działać. Np. języki takie jak chiński, hiszpański czy niemiecki często są doceniane w biznesie.

Nie wiesz jakie kursy są w Twoim mieście? Koniecznie sprawdź w internecie! Większość szkół rozpoczyna nabór we wrześniu oraz w styczniu i to wtedy znajdziesz najciekawsze i najbogatsze oferty. Przykładowo we Wrocławiu, oprócz kursów języka angielskiego znajdziesz także zajęcia hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego, a także chińskiego oraz popularnych ostatnio języków skandynawskich.

 

(Visited 13 times, 1 visits today)