W Poznaniu ruszyła Syngrapha, będąca pierwszą na świecie Internetowa platformą z branży nowych technologii finansowych (FinTech), umożliwiającą inwestycje wekslowe.

 

Syngrapha zapowiedzią nadchodzących zmian?

FinTechowe firmy w coraz większym stopniu wpływają na kształt światowego rynku finansowego. Zmiany nadciągają również do Polski, czego dowodem jest Syngrapha, mająca stać się konkurencją dla dotychczasowych sposobów inwestowania pieniędzy. Platforma na nowo definiuje inwestycje wekslowe i przywraca ten niemal zapomniany instrument do życia. Stworzenie możliwości emisji i kupna tego papieru wartościowego jest jednak istotne z innego powodu – daje możliwość osiągnięcia korzyści zarówno inwestorom jak i wystawcom weksli, którymi są polskie przedsiębiorstwa. 

grafika

Jak to działa?

Firmy indywidualnie określają oprocentowanie jakie są w stanie zapewnić inwestorom. Spośród aktualnych ofert wynosi ona 6 albo 8% w skali roku. Platforma daje swoim użytkownikom (zarówno kupującym jak i sprzedającym) bardzo duży zakres możliwości. Wystawcy weksli nie muszą ustalać sztywnych odsetek. Ciekawe rozwiązanie zastosowała spółka Czerwona Torebka. Stopa zwrotu w pierwszym roku inwestycji wynosi 6% i zwiększa się rokrocznie o 0,5% osiągając 8% w ostatnim roku. Z kolei osoba zainteresowana taką formą powiększania kapitału ma dostęp do analiz finansowych firm, przygotowanych przez międzynarodową wywiadownie gospodarczą Creditreform. Na podstawie takich dokumentów ustalany jest także rating (od „A” do „H”) emitentów będący odzwierciedleniem ich zdolności płatniczych. Pierwsza litera alfabetu oznacza świetną zdolność płatniczą, ostatnia z kolei brak zdolności. Syngrapha utrzymuje, że będzie współpracowała tylko z przedsiębiorstwami o najlepszej ocenie płatności (A-D). Inwestor z kolei może sprecyzować charakter swojej inwestycji, wybierając najbardziej odpowiadającą mu firmę i określić czas trwania przedsięwzięcia i jego wielkość.

Syngrapha jak każda usługa ma swoje plusy i minusy. Bez wątpienia jej zaletą jest wysoka stopa zwrotu i możliwość wyboru emitenta. Niestety tych jest póki co mało – raptem trzech – choć zgodnie z informacjami zawartymi na stronie ich liczba już wkrótce wzrośnie. Syngrapha może okazać się ciekawą alternatywą popularniejszych form lokowania kapitału.

 (źródło: syngrapha.pl, dlahandlu.pl)

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 493 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu