VoIP to bardzo korzystne i popularne rozwiązanie w biznesie. Od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością, powoli wypierając tradycyjną telefonię stacjonarną. Zastępuje również usługi, które są świadczone przez operatorów telefonii komórkowych. Skąd to zainteresowanie?

Przede wszystkim telefonia VoIP jest znacznie tańsza, dostępne pakiety są elastyczne i dopasowane do potrzeb użytkowników, a jakość rozmów jest na najwyższym poziomie. To dlatego VoIP jest synonimem niezawodności. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w tę telefonię w firmie?

VoIP dla firm – zalety

VoIP w firmie to świetny pomysł z kilku powodów. Przede wszystkim wyróżnia się bardzo prostą instalacją i łatwością obsługi. Działa na zasadzie wirtualnej centrali telefonicznej. Nie potrzebny jest żaden specjalistyczny sprzęt – całość działa w oparciu o połączenie internetowe oraz dedykowane oprogramowanie dostarczane przez operatorów VoIP. Obsługa jest intuicyjna, dlatego bez trudu poradzi sobie z nią każdy pracownik firmy.

Decydując się na rozpoczęcie korzystania z sieci VoIP, nie trzeba rezygnować z obecnego numeru firmowego. Odbieranie połączeń jest możliwe z telefonu komórkowego, tabletu bądź komputera i to w dowolnym miejscu na świecie. Możliwy jest stały kontakt z pracownikami i klientami poza granicami biura.

Telefonia VoIP to także brak umów. To świetna alternatywa dla tradycyjnych telefonii, które zmuszają nas do wiązania się umowami na lata. By zacząć korzystać z VoIP wystarczy założyć konto na stronie internetowej wybranego operatora i zdecydować się na korzystny pakiet. Na bieżąco śledzimy wydatki i mamy możliwość doładowania konta. Często operatorzy oferują środki testowe. Możemy wypróbować połączenia VoIP bez żadnego ryzyka.

Jedną z największych zalet telefonii VoIP jest niski koszt rozmów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Do dyspozycji są również pakiety darmowych minut oraz bezpłatne rozmowy w ramach jednej sieci VoIP. Jedynym warunkiem jest stały dostęp do Internetu.

Dodatkową usługą, która będzie szczególnie istotna w przypadku firm międzynarodowych, jest możliwość kupna numeru stacjonarnego, który będzie przypisany do dowolnego miejsca w kraju lub za granicą. Jeżeli firma mająca siedzibę w Warszawie chciałaby rozszerzyć działalność i zdobyć klientów z Londynu, może wykupić numer stacjonarny właśnie z tego miejsca.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 87 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu