WordPress znany jest głównie jako narzędzie blogerów. Prosty, stale rozwijany cms, który pomaga stworzyć ciekawego bloga.

Gdyby spytać ludzi z czym kojarzy się WordPress, na 99% padłaby odpowiedź, że z blogowanie. A gdyby spytać jak zarobić na WordPressie, na 99% padłaby odpowiedź, że poprzez prowadzenie bloga, umieszczaniu banerów reklamowych itd.

Ale, czy WordPressa możemy wykorzystać tylko do stworzenia bloga i zarabianiu na nim ?

Nie. W tym artykule przedstawię Ci 3 sposoby jak można zarabiać z WordPressem.

contentsliderelegant

1) Tworzenie skórek/motywów.

Na początku swojej drogi z blogowanie, zaraz po zainstalowaniu WordPressa przychodzi czas, aby wybrać odpowiedni motyw graficzny. Trzeba się przecież jakoś pokazać w internecie i wyróżnić od konkurencji. Zapewne siedzisz kilka lub kilkanaście godzin zanim wybierzesz odpowiedni motyw. Ten Ci się nie podoba, tamten ma za mało bajerów, a jeszcze inny za dużo funkcji. Znam to doskonale z własnego doświadczenia.

A czy przypadkiem nie interesuje Cię Web design? Jeśli tak, to sam możesz stworzyć skórkę dla siebie i mało tego możesz takie skórki sprzedawać.

W tej opcji masz dwa wyjścia, aby zarabiać. Robisz skórki na zlecenie dla klientów i wtedy to klient mówi Ci, jaki ma pomysł na skórkę. Albo tworzysz skórki sam, wymyślasz jak mają wyglądać itp., a następnie sprzedajesz za pomocą innych stron np. Themeforest.

W tym momencie pewnie powiesz, ale ja nie potrafię!? Naucz się tego. W internecie znajdziesz sporo kursów, które kosztują po kilkadziesiąt złotych, czyli niewiele. Więc inwestujesz ok. 70 zł i uczysz się, a w efekcie zarabiasz fajne pieniądze.

wordpress_plugins

 

2) Tworzenie pluginów/wtyczek do WordPressa.

Nie pociąga Cię Webdesign, to może interesujesz się programowaniem ? Jeśli tak, to możesz pisać wtyczki do WordPressa. Co prawda potrzebujesz tutaj trochę więcej wiedzy niż w przypadku tworzenia szablonów, jednak to też jest do nauczenia się. Poszukaj w internecie kursów, które pomogą Ci poznać tajniki tworzenia wtyczek. Gwarantuje Ci, że znajdziesz takie kursy i do tego również nie są drogie bo w granicach 70-100 zł.

 

3) Sprzedawaj cudze skórki i wtyczki.

Trzecim rozwiązaniem, które mogę Ci zaproponować, to po prostu programy partnerskie. Jeśli nie umiesz robić szablonów, nie znasz się na programowaniu, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sprzedawał cudze prace.

Dobrym przykładem może tutaj być portal Elegantthemes. Mają ładne skórki dla WordPressa, mają ich sporą ilość, a w dodatku wydatek przez potencjalnego klienta nie jest duży, więc wiele osób korzysta. A Ty zgarniasz prowizję za polecenie.

Teraz już wiesz, że nie musisz tylko prowadzić bloga na WordPressie, aby zarabiać.

Wykorzystaj WordPressa i zarabiaj dodatkowe pieniądze.

 

 

(Visited 1 033 times, 1 visits today)