“Saper”, “12 prac Herkulesa”, “Agent X” czy “Diamentowy szlak” – choć mogłoby się wydawać, że to tytuły wprost z afiszów kin, to w rzeczywistości tytuły te mają związek z budowaniem relacji i nabywaniem kompetencji. W jaki sposób? Sprawdź poniżej.

Zajęcia grupowe mające na celu zbudowanie relacji, integrację – któż ich nie zna z wielu młodzieżowych obozów, pierwszych zajęć w nowej szkole? Okazuje się, że z pozoru niewinna forma poznawania się między sobą, budowania kontaktów i łączących ludzi relacji, ma swoje zastosowanie także w dorosłym życiu.

Coraz więcej świadomych pracodawców zdaje sobie sprawę, że dobry zespół, wydajni pracownicy to nie osoby rywalizujące ze sobą każdego dnia, ale wspierające się, potrafiące pracować w grupie, darzące się zaufaniem osoby. Aby móc zbudować grupę opartą o takie filary, należy doskonale się do tego przygotować (i przygotować do tego swoich pracowników).

Niezwykle popularne stają się spotkania integracyjne tzw. team building, oparte na nowoczesnych formach organizacji imprez firmowych i spotkań organizacyjnych, których celem jest rozwój kompetencji społecznych, budowa prawidłowych relacji międzyludzkich.

Spotkania takie kładą nacisk na realizacje określonych celów rozwojowych otoczonych ciekawą formą warsztatową. Przygotowywane zadania są odpowiednio dostosowane do profilu uczestników, są atrakcyjne, wzmagają kreatywność i logiczne myślenie, prowokują do myślenia i dostarczają wielu emocji. Wszelkie doświadczenia wyniesione z takiego spotkania doskonale przełożą się na sytuacje i zjawiska zastane w pracy zawodowej, i wyzwania, z którymi przychodzi się zmierzyć w grupie zawodowej.

Team building ma wiele korzyści, jest to przede wszystkim ogromna frajda dobra zabawa dla wszystkich uczestników, zadania są stworzone w taki sposób, by doskonale budować zespół lub go wzmacniać, poznawać się wzajemnie od przeróżnych stron, a przede wszystkim doświadczać, że praca w grupie to przede wszystkim współdzielenie się radościami i porażkami wynikającymi z realizacji, bądź jej braku, określonych celów. Nabycie umiejętności przywódczych, udrożnienie komunikacji międzyludzkiej czy wzmocnienie świadomości własnego wysiłku wkładanego w realizację zadania grupowego jest niesamowicie cenną lekcją wyniesioną z takiego spotkania. Zadania są niebanalne, scenariusze animacji ciekawe i porywające, wystarczy rzut oka na nazwy przygotowanych projektów: Cieśnina Magellana doskonale poprawi poczucie współzależności, Radar nauczy prawidłowej wymiany informacji i sposobu komunikacji, a Saper podejmowania właściwych decyzji.

Inteligentny team building doskonale wzmocni i przygotuje zespół do wspólnej, efektywnej pracy, pomoże odnaleźć satysfakcję z pracy w grupie. Warto właśnie w taki sposób zintegrować nowy team lub wyćwiczyć w dobrze znanym nowe mechanizmy. Dzięki team buildingowi impreza firmowa to teraz coś więcej – oczekuj więcej!

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 226 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu