Szkolenia księgowe są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Nie może to dziwić – przepisy związane z finansami czy systemem podatkowym zmieniają się dynamicznie, podobnie jak realia rynkowe w zakresie księgowości.

Dlatego pracownik, który chce wnosić do firmy wartość dodaną, musi się stale rozwijać w tym obszarze. Pomagają w tym profesjonalne szkolenia dla księgowych i z księgowości i rachunkowości. Oto kilka obszarów tematycznych, w których warto poszerzać kompetencje.

Szkolenia dla księgowych ze zmian podatkowych

Przepisy podatkowe są nowelizowane niemal każdego roku, a każda ze zmian w aktach prawnych niesie za sobą określone konsekwencje dla firm i księgowości. Dobry księgowy musi być na bieżąco z aktualnymi stawkami, zasadami naliczania podatku VAT czy też rozliczania przychodów firmy osiągniętych poza Polską.

Pomogą w tym szkolenia księgowe poświęcone zmianom podatkowym. Są organizowane zarówno bardzo ogólne programy dla księgowości, jak i te skoncentrowane na poszczególnych obszarach – dotyczących konkretnych branż, np. transportowej.

Dokumentacja cen transferowych

Szkolenia księgowe z zakresu cen transferowych przydają się osobom chcącym pracować w firmach, które mają wiele oddziałów lub są częścią większych grup kapitałowych. Mogą z nich skorzystać także księgowi, którzy zamierzają obsługiwać takie podmioty, a także wewnętrzni specjaliści ds. księgowości.

Szkolenia takie pozwalają poznać aktualne zasady dokumentacji cen transferowych i ich wyznaczania. Przepisy dotyczące cen transferowych są zmieniane regularnie, a kary związane z ich niepoprawnym dokumentowaniem wyjątkowo dotkliwe. Nic dziwnego, że szkolenia dla księgowych z zakresu cen transferowych cieszą się dużą popularnością.

Szkolenia księgowe z fakturowania

Obecnie fakturowanie odbywa się przede wszystkim za pośrednictwem specjalnego oprogramowania. W teorii nie jest to trudne zadanie, ale w praktyce warto pamiętać o konkretnych zasadach, aby nie popełnić błędu.

Szkolenia księgowe z tego zakresu są odpowiednie np. dla osób, które miały dłuższą przerwę w zawodzie oraz dla przedsiębiorców, którzy chcą samodzielnie się rozliczać. Wszystkie osoby zaczynające pracę w księgowości bez wątpienia powinny przejść tego typu szkolenia i kursy księgowe.

Kursy i szkolenia dla księgowych z zakresu płac

Naliczanie i rozliczanie płac niosą za sobą wiele wyzwań, zwłaszcza w niektórych branżach, takich jak transport i logistyka. Trzeba też pamiętać, że dziś coraz więcej osób pracuje zdalnie. Jak rozliczać ich pracę i np. nadgodziny? Jak rozliczać chorobowe?

To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiedź przyniesie szkolenie dla księgowych z zakresu płac. Takie kursy są organizowane na poziomach dla początkujących i zaawansowanych i przydatne zwłaszcza w mniejszych firmach, w których księgowość odpowiada również za kwestie płac, wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne. Dostępne są oczywiście również specjalistyczne szkolenia dla działów kadr i płac.

Gdzie szukać szkoleń dla księgowych i nie tylko?

Przyjrzyj się także innym programom szkoleniowym przeznaczonym dla osób chcących wykonywać zadania związane z księgowością. Pomiędzy nimi na pewno znajdziesz szkolenie księgowe dla siebie. Poszukiwania wszelkiego typu szkoleń mogą być dużo łatwiejsze dzięki bazie szkoleń.

Czym jest baza szkoleń? Internetowym katalogiem szkoleń, zarówno szkoleń online jak i tradycyjnych szkoleń organizowanych w sali konferencyjnej. Pozwala ona znacznie skrócić czas poszukiwania szkolenia spełniającego nasze potrzeby dzięki możliwości przeglądania szkoleń po terminie i miejscu jego odbycia się, tematyce i programie, cenie, a nawet konkretnym organizatorze.

Baza szkoleń do dobry wybór, gdy nie znamy konkretnej firmy szkoleniowej oferującej szkolenia w danym temacie – pozwala ona nie tylko znaleźć odpowiednie szkolenia, warsztaty i kursy, ale też szybko porównać program zajęć i ceny szkoleń, co sprawia że nie ryzykujemy przepłacania za kursy czy szkolenia.

W bazie znajdziemy oczywiście szkolenia i kursy na każdy temat, nie tylko te dotyczące podatków, księgowości, rachunkowości czy finansów. Pozwala to zadbać o wysoki poziom wiedzy i praktycznych umiejętności bez względu na branżę, dział czy kategorię. Szkolenia i kursy mogą bowiem pomóc w rozwoju i zdobyciu nowych umiejętności w każdym obszarze.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 22 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu