Trudno wyobrazić sobie miejsca takie jak apteka i laboratorium bez funkcjonujących tu, specjalnych lodówek. Leki, szczepionki oraz inne preparaty medyczne wymagają specjalnego sposobu przechowywania. W tym celu należy zakupić wysokiej jakości szafy chłodnicze apteczne i laboratoryjne. Podpowiadamy, na jaki sprzęt najlepiej się zdecydować.

Szafy chłodnicze medyczne – wymagania

W punktach medycznych, takich jak szpitale, laboratoria czy apteki mnóstwo rzeczy wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych. Mogą być to leki, ale także próbki krwi lub inne preparaty. Co ważne, przepisy prawne wprost określają standardy przechowywania tego typu leków i preparatów.

Możemy znaleźć je m.in. w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 30.09.2002 w sprawie szczegółowych wymogów, jakim powinien odpowiadać lokal apteki. W dokumencie tym znajdziemy informacje, że w każdej aptece powinna znaleźć się “lodówka bądź szafa chłodnicza wyposażona w urządzenie do pomiaru temperatury – powinna być przeznaczona specjalnie do przechowywania leków”.

Inne rozporządzenie, traktujące o standardach jakości medycznych badań laboratoryjnych, określa nawet temperatury bezpiecznego przechowywania próbek. Każda apteka, laboratorium, szpital lub inna placówka medyczna musi więc obowiązkowo zakupić szafy chłodnicze spełniające określone przepisami wymagania.


Na co zwrócić uwagę, kupując szafy chłodnicze?

Szafy chłodnicze laboratoryjne i apteczne służą do przechowywania preparatów, których zepsucie mogłoby stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Tego typu lodówki muszą więc być naprawdę wysokiej jakości. Powinny być wyposażone w urządzenie do pomiaru temperatury z wygodnym wyświetlaczem.

Wbudowany na stałe agregat prądotwórczy to również bardzo przydatna sprawa – zapobiegnie zaprzestania chłodzenia w czasie awarii w placówce i da czas na przeniesienie wyposażenia w bezpieczne miejsce. Do punktów medycznych bardzo poleca się szafy chłodnicze przeszklone.

Nie tylko potrafią wyeksponować towar w aptece, ale przede wszystkim pozwalają zachować większą kontrolę nad zawartością. Pracownicy od razu widzą, gdzie jest dany lek i czy ewentualnie jakiegoś towaru nie brakuje.

Inne przydatne opcje, jakie zawierają wysokiej jakości chłodnicze szafy apteczne, medyczne i laboratoryjne to m.in. oświetlenie wnętrza LED, automatyczne odparowywanie i odszranianie, zamykanie drzwi na klucz i alarm niezamkniętych drzwi.

Gdzie kupić szafy chłodnicze apteczne i laboratoryjne?

Wybór odpowiedniej lodówki do aptek czy szpitali nie jest łatwy. Należy zwrócić uwagę nie tylko na budowę danych modeli (wielkość, wagę, rozkład półek), ale również udogodnienia wspomniane wyżej. Szafy chłodnicze przeszklone z regulowaną temperaturą oraz automatycznym odszranianiem potrafią naprawdę ułatwić pracę.

Właśnie takie modele, a także wiele innych rodzajów specjalistycznych urządzeń chłodniczych znajdziesz na lodo.pl

Pamiętaj – wybierając dobre szafy chłodnicze medyczne, nie tylko spełniasz wymogi prawne, ale też przyczyniasz się do ochrony zdrowia i życia ludzkiego!

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 216 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu