Czym są systemy kafeteryjne i skąd się wzięły? Przede wszystkim odpowiedzialny jest za to rynek, który sprawia, że pracownicy mogą przechodzić z firmy do firmy bez żadnych problemów i to na pracodawcę spada obowiązek zadbania o to, by taki pracownik został u niego dłużej. Zadowolony pracownik pracuje lepiej, aktywniej, nie chce odejść z firmy i stąd też systemy benefitów – dodatkowych udogodnień. Jak wygląda ten system w Polsce?

Czym jest i jak działa system kafeteryjny w Polsce?

Mówiąc najprościej system kafeteryjny to to pula dodatkowych benefitów, którą pracodawca ma możliwość przekazania pracownikowi. Oczywiście te benefity mogą być różne, najczęściej jest ich kilka w celu dopasowania ich do zainteresowań oraz określonych potrzeb danego pracownika. Pracodawca może więc dać możliwość wyboru pracownikowi takich udogodnień, jakie będą mu pasować.

Co to ma na celu? Przede wszystkim motywację. Wiele osób uważa, że pieniądze są najlepszym motywatorem do pracy, ale to nie jest prawda. Nawet najlepsza pensja nie zda się na nic, jeżeli atmosfera w pracy jest zła i jeżeli poza pieniędzmi nic innego nas w firmie nie trzyma, bo nie czujemy satysfakcji z pracy. Po to właśnie powstały systemy kafeteryjne – mają podnosić satysfakcję pracowników i motywować ich do pracy, by dążyli do dalszego rozwoju zarówno swojego, jak i firmy.

Jakie benefity najczęściej są oferowane? Mogą być one różne, w zależności od platformy, jak również od wyboru samego pracodawcy. Mamy więc do wyboru karnety na siłownię i do klubów fitness, bilety do kina, teatru, opiekę zdrowotną i wiele innych. Jakie systemy kafeteryjne mamy do dyspozycji w Polsce?

System kafeteryjny MOTIVIZER

Jest to jedna z największych firm zajmująca się nie tylko zarządzaniem benefitami, a także i wspomagająca pracodawców w kwestii zaangażowania pracowników. Program benefitów jest bardzo istotny, ale nie tylko on odpowiada za zaangażowanie i satysfakcję w danej firmie. Dzięki odpowiedniemu systemowi można zbadać potrzeby i dopasować wszystkie dodatkowe udogodnienia względem danej grupy pracowniczej. Z możliwościami tego systemu można zapoznać się na stronie motivizer.pl, gdzie dostępne są wszystkie informacje związane z systemami kafeteryjnymi oraz motywacyjnymi.

Benefity dla pracowników Up-beat

Jest to system opracowywany przez specjalistów z działu HR i skupia się na zarządzaniu benefitami pracowniczymi poprzez własną platformą, dzięki której można dopasować wszystkie dodatkowe korzyści względem potrzeb oraz wygody pracodawcy i pracowników. W Up-beat dostępne są różnego rodzaju udogodnienia związane z wieloma różnymi kategoriami. Dodatkowo system ten pozwala pracownikom na zaznanie przyjemności relaksu, a pracodawcy na większą elastyczność oraz oszczędność w firmie i lepszą kontrolą nad finansami. System jest dopasowywany indywidualnie do potrzeb klientów.

System benefitów MyBenefit

Jest to zintegrowany system kafeteryjny służący do zarządzania benefitami w firmie. Jego celem jest kreowanie rynku świadczeń pozapłacowych w Polsce, a dzięki wykorzystaniu odpowiedniego systemu, pozwala stworzyć nowoczesne narzędzie dla motywacji pracowników. Oferuje wiele benefitów w tym, bony i karty przedpłacone, co pozwala na pełniejszą, efektywniejszą i bardziej elastyczną pracę.

Programy rabatowe Medicover

Jest to duża spółka świadcząca przede wszystkim usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej. Działa na terenie całej Polski i posiada wiele centrów medycznych, a także dysponuje systemem Medicover Benefits, czyli nowoczesnym i wydajnym systemem kafeteryjnym z programami rabatowymi oraz lojalnościowymi, których zadaniem jest wspieranie działów HR. Oprócz świadczeń medycznych oferują firmom szereg innych benefitów pozapłacowych dopasowanych do potrzeb i służących do zmotywowania pracowników.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 1 610 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu