kupowanie linkowPozyskiwanie linków prowadzących do naszej strony, czy to bloga jest jedną z najtrudniejszych rzeczy jakie przyjdzie nam robić, aby piąć się w rankingu wyszukiwarki Google. Wartościowe linki pomagają pozycjonować naszą stronę i wiadomo, że im więcej różnych źródeł linków tym lepiej dla bloga. Jednak niektórzy idą na skróty i na tym tracą.

Po co nam linki prowadzące do bloga ?

Wartościowe linki, które odsyłają do strony poprawiają naszą pozycję w wyszukiwarce. Jest, to najprostszy, ale i najdłuższy proces podczas pozycjonowania strony. Trzeba pamiętać, że musimy zdobywać wartościowe linki, a nie wszystkie, aby tylko były.

Jakie są sposoby zdobywania linków na bloga?

  1. Komentowanie innych blogów
  2. Dodawanie bloga do katalogów
  3. Dodawanie presell page
  4. Umieszczanie na serwisach społecznościowych
  5. Wpisy gościnne na innych blogach
  6. ZAKUP LINKÓW
  • W tym artykule zajmiemy się opcją kupowania linków. Wiele osób początkujących chce iść na skróty i zamiast zdobywać linki w sposób naturalny, czyli powyższe 5 metod, po prostu kupuje linki. Nie zważają na fakt, iż domena, która jest “świeża” nie powinna mieć nagłego przyrostu linków, ponieważ dla Google, to będzie sygnał, że coś jest nie tak. kupowanie-linkow-jest-zle

Kupowanie linków w zależności od firmy, czy usługodawcy waga się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Czyli spory wydatek jak dla początkujących osób, które dopiero startują ze swoją stroną lub blogiem. Mamy coraz więcej portali, które oferują sprzedaż i kupowanie linków. Jest też sporo naciągaczy, którzy twierdzą, że zdobędziesz X linków, po czym nie zdobywasz żadnego. Jednak pewnego dnia możesz doznać szoku, że twoja strona spadła w rankingu Google przez… linki.

Matt Cutts poinformował, że Google bierze się za portale “kup link” w Polsce.
matt-cutts-twitter
Wczoraj (24.02.2014) na oficjalnym profilu Twitter, Matt Cutts poinformował, że dwie Polskie sieci zostały wzięte pod lupę Google i najprawdopodobniej linki z nich stracą wartość. W Internecie zaczęła się spekulacja o, które portale chodzi.

I jak tu teraz zaufać portalom sprzedającym linki ?

Osoby korzystające z tych dwóch sieci będą mocno stratne, stracili pieniądze i stracą być może linki. Pozycja ich strony w Google również spadnie.

Dlatego nie trać pieniędzy na kupowanie linków, nie idź na skróty. Zdobywaj linki naturalnymi sposobami, aby pewnego dnia nie stracić swojej pozycji.

Jeśli chcesz wiedzieć jak zdobywać linki do bloga w naturalny sposób, przeczytaj mój artykuł 9 sposobów jak promować bloga i zdobywać linki.

[wms_protected]

[/wms_protected]

 

 

(Visited 65 times, 1 visits today)