Obecnie coraz większą popularnością cieszy się instytucja „drugiego życia mebli”. Ludzie szperają po internecie, wynajdują perełki na targach staroci albo odgrzebują stare rodzinne meble, by potem odnowić je według własnego gustu.

Nic więc dziwnego, że osoby zajmujące się renowacją starych mebli są intensywnie poszukiwane. Jeśli więc mamy smykałkę i wyczucie estetyczne, warto zastanowić się nad taką specjalizacją. Szykuje się bowiem dochodowy biznes.

Najpierw teoria

Stare drewno wymaga uważnej pielęgnacji. Jest nieco odmienne od obecnie produkowanego, dlatego też warto poznać sposoby na jego konserwację. Przydadzą nam się więc odpowiednie podręczniki i internetowe poradniki. Dotyczy to także farb, które nie zawsze nadają się do starszego typu drewna. Czytajmy więc etykiety, bądźmy uważni i nie bójmy się zasięgnąć opinii fachowców. W końcu dopiero szkolimy swój warsztat – na własne patenty i rozwiązania przyjdzie jeszcze czas.

Miejsce pracy

Chodzi tu przede wszystkim o narzędzia do pracy, bo pracownią będzie prawdopodobnie nasze mieszkanie lub garaż. Podstawowymi będą: dłuto i skrobak do ściągania wierzchnich, zniszczonych warstw, a także pędzle do malowania. Podczas pracy sami zaobserwujemy, jakie narzędzia są nam naprawdę potrzebne i które przydają się do określonych typów drewna.

Boisko do ćwiczeń

Zanim zaczniemy zbierać zamówienia od klientów, przyda się trening umiejętności. Warto go rozpocząć na starych meblach zakupionych w internecie lub własnych. Nie znając jeszcze sposobów na obchodzenie się z różnymi rodzajami drewna, łatwo uszkodzić strukturę mebla. Dlatego nie należy prowadzić eksperymentów na meblach, za których odnowienie klienci mają nam zapłacić.

Jak zacząć?

Najlepiej rozpuścić wici wśród znajomych, że trudnimy się odnawianiem mebli. Być może znajdzie się ktoś, kto chętnie odświeży swój stolik kawowy lub komodę. Zadowolony klient napędza popyt, więc w niedługim czasie możemy mieć już więcej zamówień. Warto też zastanowić się nad zakupem starych mebli, pracować nad nimi w wolnej chwili i później sprzedawać w internecie. A gdzie można je kupić? Właśnie na serwisach aukcyjnych, a poza tym na pchlich targach lub… na strychu cioci.

Renowacja starych mebli to obecnie modny temat i szansa na dochodowy biznes. Jeśli więc czujemy, że moglibyśmy się tu sprawdzić, warto spróbować. Wyzwolimy swoją kreatywność i przy okazji nieco grosza wpadnie do kieszeni.

Źródło: Skadwziacpieniadze.pl – sposoby na zarobek

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 1 514 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu