Prowadząc firmę transportową z liczną flotą, niezmiernie ważne jest dokumentowanie i ewidencjonowanie czasu pracy kierowców. To istotna kwestia zarówno dla bezpieczeństwa samego pracownika, jak i innych uczestników ruchu drogowego oraz pracodawcy.

Narzędzia ułatwiające analizowanie danych z wykresówek samochodów to również podstawa sprawnego wykrywania nieprawidłowości. Wybór takiego urządzenia jak skaner do wykresówek powinien być starannie przemyślany. Czym się kierować wybierając to narzędzie? Podpowiadamy!

Łatwe archiwizowanie i analiza danych

Każdy pracodawca zobligowany jest do archiwizowania dokumentacji czasu pracy kierowców. Technologia cały czas się rozwija i korzystanie ze skanerów, dzięki którym można przenieść dane do komputera, to ogromne ułatwienie. Stosowanie analogowych tachografów i tarcz jest sukcesywnie wypierane przez cyfrowy pomiar i kontrolę pracy. Jednak w obiegu występuje jeszcze wiele aut, które mają stary sposób ewidencji pracy kierowców.

Na co zwrócić uwagę, wybierając skaner do wykresówek?

Wybierając skaner do wykresówek, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych cech tego urządzenia. Pierwsza i najważniejsza z nich to kwestia szybkości skanowania. Urządzenie musi więc pracować sprawnie. Dobrze jeśli skaner jest kompatybilny z programem, w którym są gromadzone i analizowane dane z wykresówek. Warto również zwrócić uwagę na pojemność podajnika oraz dopuszczalną grubość papieru, którą można użytkować. Istotna będzie także maksymalna rozdzielczość.

Do czego jeszcze służy skaner do wykresówek?

Skaner do wykresówek może spełniać też inne funkcje. Koniecznie zwróć uwagę na to, czy oprócz tarcz, można skanować nim dokumenty i przesyłać je np. pocztą elektroniczną. Kolejne istotne opcje to kopiowanie oraz możliwość tworzenia plików PDF. Warto by takie urządzenie miało jak najwięcej funkcji dodatkowych.

Przeglądając ofertę sklepów internetowych z tej branży, przyjrzyj się skanerom do wykresów dostępnym w https://sklep.install.pl. Znajdziesz tam jakościowe i praktyczne urządzenia wielofunkcyjne, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Ułatwienie pozyskiwania danych

Komputeryzacja, archiwizowanie i analizowanie danych to dzisiaj podstawa. Odchodzi się od papierowych wykresów, z których po czasie i tak trzeba wyczytać dane i wprowadzić je do komputera. Skoro jednak nadal są i jeszcze przez jakiś czas będą w obiegu, to producenci nowoczesnych urządzeń robią wszystko, co w ich mocy, by wyjść naprzeciw potrzebom firm i ułatwić im pracę.

(Visited 15 times, 1 visits today)