Żadna firma budowlana nie może sobie pozwolić na przestój spowodowany niesprawnym sprzętem. Istotna w takich firmach jest ciągłość pracy, opóźnienia mogą narazić na dodatkowe koszty, a co gorsza – mogą sprawić, że termin wykonania pracy nie zostanie dotrzymany.

Ważne zatem jest, aby każda firma budowlana miała pod ręką zaprzyjaźniony serwis maszyn budowlanych. Taki, który dysponuje niezbędnym sprzętem i wyspecjalizowanym zespołem. Gwarantuje to szybkie i sprawne uporanie się z usterkami.

Koparki to urządzenia, które najczęściej spośród wszystkich maszyn budowlanych ulegają awarii. W momencie, gdy maszyna nie jest w pełni sprawna, liczy się każda chwila. Koparki są na tyle wszechstronnymi urządzeniami, że nie da się ich zastąpić.

Naprawa maszyn budowlanych– serwis koparek

Najważniejsze przy naprawie urządzenia jest odpowiednie zdiagnozowanie usterki i odszukanie wszystkich elementów wymagających naprawy. Żadna firma zajmująca się serwisem koparek nie może pozwolić sobie na to, żeby za kilka dni po naprawie okazało się, że coś jeszcze wymaga poprawy. Usługa musi być wykonana solidnie.

Jak właściwie wygląda przebieg całego procesu naprawy? Dobrym rozwiązaniem jest, jeśli firma dysponuje mobilnym serwisem maszyn budowlanych. W takim przypadku na miejsce budowy wysłany zostaje wyszkolony zespół, który ma za zadanie rozpoznać problem i, jeśli jest taka możliwość, rozwiązać go na miejscu.

Jednak warto mieć na uwadze fakt, że nie wszystkie usterki da się rozwiązać na placu budowy, czasami niezbędne jest przewiezienie uszkodzonych części do warsztatu. Mobilny serwis koparek to duże ułatwienie dla klienta, pozwala maksymalnie zaoszczędzić cenny czas i szybko przywrócić maszynę w stan gotowości do pracy. Mobilne serwisy maszyn budowlanych wyposażone są w niezbędne urządzenia diagnostyczne i narzędzia, dzięki czemu większość napraw można przeprowadzić na miejscu.

Naprawa koparek niezależnie od tego, czy jest to firma CAT, Volvo, czy JCB, odbywa się w zasadzie tak samo. Najczęstsze awarie występujące w koparkach to m.in. uszkodzenia pompy hydraulicznej, siłowników hydraulicznych, mostów napędowych, skrzyni biegów i wielu innych podzespołów.

Po dokładnych oględzinach niesprawnej koparki następuje wstępna wycena naprawy. Warto dodać, że znacznie lepszym i tańszym rozwiązaniem jest regeneracja części. Powszechnie wiadomo, że wymiana zepsutej części na nową jest prostsza, jednak regeneracja pozwala znacznie zredukować koszty naprawy i to ona powinna być priorytetem.

SONY DSC

 

Regularny serwis maszyn budowlanych

Istotną kwestią, którą warto poruszyć przy temacie serwisowania koparek, a o której mnóstwo osób zapomina, jest regularność przeglądów. Zdarza się, że osoby posiadające maszyny budowlane celowo pomijają regularne serwisowanie z uwagi na oszczędność pieniędzy.

Trochę na zasadzie „dopóki nic nie stuka, to znaczy, że maszyna jest sprawna”. Jednak jest to bardzo złe podejście, a oszczędność pieniędzy w takim przypadku to tylko iluzja. Nawet najmniejsza i z pozoru niegroźna usterka z czasem może przerodzić się w poważną awarię, której naprawa będzie niezwykle kosztowna.

Często okazuje się, że awarii sprzętu można było uniknąć, gdyby tylko maszyna została wcześniej dokładnie sprawdzona w serwisie. Regularne serwisowanie maszyn budowlanych pozwala usuwać usterki na bieżąco, co znacznie redukuje koszty i czas naprawy, a dodatkowo pozytywnie wpływa na żywotność sprzętu.

Niestety w maszynach, które przez dłuższy czas nie są poddawane regularnemu serwisowaniu, trudno zregenerować uszkodzone części. Zdarza się, że w takim przypadku niesprawne komponenty nadają się tylko do wymiany na nowe, a warto pamiętać, że zawsze będzie to droższe rozwiązanie.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://banat.pl/

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 33 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu