Popularność picia kawy nie zna granic. Kawa jest najpopularniejszym napojem na świecie. Kofeina jest najczęściej stosowaną substancją psychoaktywną na świecie. Początki kawy sięgają Etiopii, przez Jemen i Mekkę. Ziarna kawy zostały po raz pierwszy uprażone, zmielone i zaparzone do napoju przez niewolnika w Jemenie około roku 1000 n.e.

Właściwości kawy są często przedmiotem dyskusji: niektórzy uważają ją za środek pobudzający, inni za narkotyk, a jeszcze inni sądzą, że może zapobiegać rakowi i innym chorobom. Kawa jest spożywana na całym świecie, głównie w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej. Espresso, cappuccino, latte, americano to jedne z najpopularniejszych sposobów podawania kawy.

Sprzęt używany do parzenia kawy może mieć duży wpływ na smak i jakość napoju. Posiadając ekspres do kawy, musimy wiedzieć, że aby cieszyć się pełnią smaku aromatycznej kawy, niezbędna jest odpowiednia dbałość nie tylko o jakość i rodzaj mieszanki kawowej, ale również o sprzęt.

Serwis ekspresów do kawy. Jak dbać o ekspres do kawy? Kiedy dokonać profesjonalnej naprawy ekspresu?

Serwis ekspresów do kawy jest procesem złożonym i można go przeprowadzać na różne sposoby. Jednak ogólnie rzecz biorąc, konserwacja sprzętu do kawy składa się z kilku etapów i większość podstawowych czynności można, a wręcz trzeba wykonać samemu w domu.

Czyszczenie ekspresu do kawy

Zaleca się czyszczenie ekspresu do kawy po każdym użyciu, ale nie jest to obowiązkowe. Częstotliwość zależy od rodzaju przygotowywanego napoju i ilości pracy wykonywanej przez ekspres do kawy. Czyszczenie ekspresu do kawy może być konieczne częściej, jeśli korzysta się z niego regularnie i przygotowuje dużą liczbę napojów.

Odkamienianie ekspresu do kawy

Konieczne jest regularne odkamienianie ekspresu do kawy, ponieważ osady wapienne mogą spowodować znaczne uszkodzenie urządzenia. Jak często należy odkamieniać ekspres do kawy? Zależy to od twardości wody i ilości napojów przygotowywanych za pomocą urządzenia. Należy również zapoznać się z zaleceniami producenta dotyczącymi częstotliwości procedury odkamieniania.

Naprawa ekspresu do kawy

Gdy niektóre części ekspresu do kawy ulegną awarii, należy dokonać profesjonalnej naprawy. Z tego typu usług korzystamy jeśli, pomimo dbałości o stan sprzętu, pojawi się usterka. Oczywiście tego typu sytuacji można uniknąć nawiązując współpracę z serwisem i dokonując regularnej konserwacji i czyszczenia. To wskazane jest szczególnie, jeśli ekspresy są używane z dużą częstotliwością, jak te w firmie czy w lokalach gastronomicznych. Profesjonalne serwisy oferują naprawę ekspresów różnych marek.

Profesjonalne usługi naprawy ekspresu. Jak przebiega serwis ekspresów marki Saeco, Jura, Nivona, Melitta, Siemens, Philips, Delonghi

Serwis ekspresów do kawy zawsze rozpoczyna się przeprowadzeniem szczegółowej diagnostyki. Po pierwsze jest to rozmowa z klientem. Na podstawie otrzymanych informacji technik wstępnie określa czy naprawa ekspresu będzie rozległa i wymagająca czy nie.

Kolejnym etapem jest uruchomienie ekspresu ze ściągniętą obudową. Dzięki temu można lepiej przyjrzeć się elementom wewnątrz urządzenia podczas pracy i ocenić, które części wymagają wymiany. Po sporządzeniu protokołu, który zawiera informacje dotyczące tego, jak przebiegać będzie naprawa, zostaje od przedstawiony klientowi.

Jeżeli protokół zostanie zatwierdzony przez klienta, technik wykonuje naprawę. W kolejnym etapie przeprowadza test końcowy, który ma dać pewność dobrze wykonanej pracy, a na samym końcu wykonywane jest czyszczenie i konserwacja, dzięki którym ekspres będzie dłużej zdolny do dalszego funkcjonowania.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem ekspresów do kawy https://ekspresowy-serwis.pl


 

(Visited 24 times, 1 visits today)