Firma Dell zaskakuje rynek od lat. Jednak tym razem zrobiła coś, czego nikt się nie spodziewał. Oto przed wami serwer Dell T440, który pomimo tego, że posiada obudowę Tower, może być wykorzystywany również w szafie serwerowej. Sprawdźmy jakie parametry oferuje.

Firma Dell zaskakuje rynek od lat. Jednak tym razem zrobiła coś, czego nikt się nie spodziewał. Oto przed wami serwer Dell T440, który pomimo tego, że posiada obudowę Tower, może być wykorzystywany również w szafie serwerowej. Sprawdźmy jakie parametry oferuje.

Parametry i innowacyjne zastosowania w T440

Już wspomnieliśmy wyżej, że pomimo tego, że jest to serwer typu Tower to sprawdzi się również jako Rack do szafy serwerowej.  Ten serwer 14 generacji posiada procesor Intel Xeon SP, który gwarantuje zwiększoną wydajność obliczeniową oraz większą pamięć do 512GB RAM w maksymalnej konfiguracji.

Posiada on również kontroler do zdalnego zarządzania serwerem, który umożliwia obsługę i kontrolę nad nim bez względu na to gdzie znajduje się administrator (iDRAG9). Serwer Dell T440 posiada również opcję powiadamiania o awarii na adres email administratora, w wiadomości załącza zrzut ekranu z aktualnym błędem.

Serwer można rozbudować, oprócz umieszczenia go w szafie serwerowej, można dodać kolejne nośniki odpowiednio do zapotrzebowania na przestrzeń. Posiada on 8 zatok na dyski 3.5” lub 16 zatok na dyski 2.5”.

Dla kogo serwer Dell T440?

Dedykowany jest zarówno dla większych firm posiadających własne serwerownie, jak i dla mniejszych przedsiębiorstw czy oddziałów. Dużą zaletą jest wykorzystanie go zarówno do szafy serwerowej, jak i jako wolnostojące urządzenie. Wysokie standardy bezpieczeństwa gwarantują, że z danymi nie stanie się nic złego, a powiadamianie o błędzie pozwala na stałą kontrolę.

Jak wybrać odpowiedni serwer?

Znając potrzeby własnej firmy jesteśmy w stanie określić jaki serwer potrzebujemy. Jednak jedynie możemy to zrobić „mniej więcej”. Pomocni w tym aspekcie są eksperci, a jeśli nie ma w pobliżu żadnego, można skorzystać z konfiguratora.

Konfigurator serwera pozwala na określenie dokładnych parametrów, jakie potrzebujemy w swoim przedsiębiorstwie. Pozwala on wybrać typ serwera, serię od danego producenta, procesor jaki ma być umieszczony w urządzeniu a także pamięć RAM.

Dodatkowo jeśli nie jesteśmy pewni, czy wybrane przez nas urządzenie jest właśnie tym co potrzebujemy – możemy wysłać zapytanie dotyczące naszej aktualnej konfiguracji. Konfigurator serwera to doskonała opcja dla tych, którzy nie znają się doskonale na potrzebach serwerowych firm.

Dzięki niemu mamy pewność, że inwestycja w nowy serwer dla firmy okaże się trafna i opłacalna. Warto sprawdzić, czy nasz dostawca tych urządzeń oferuje konfigurator serwera.

(Visited 75 times, 1 visits today)