Pojęcie reklamy w ostatnich latach znacznie ewoluowało. Konsumenci uodparniają się na tradycyjne środki przekazu, a reklamy otaczają ich wszędzie – na ulicach miasta, w sklepach, w telewizji, radiu i telefonie. Jak zatem reklamować się tak, aby odróżnić się od konkurencji? Na co przy wyborze metody reklamy zwracać uwagę? Podpowiadamy w artykule!

Wizerunek marki odpowiedzialnej

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z odpowiedzialnością – za oferowane produkty / usługi, za pracowników i wszystko, co wiąże się z działalnością. Niezwykle ważne jest stałe monitorowanie sytuacji na rynku i pojawiających się tendencji. To dzięki temu przyciągamy nowych klientów i budujemy pozytywny wizerunek marki. Bardzo istotną kwestią stała się w ostatnich latach świadomość wpływu, który mamy na środowisko naturalne – prowadząc biznes przyjazny ekosystemowi zyskujemy w oczach klientów i stanowimy godny naśladowania przykład. Uwzględnienie tych kwestii w wyborze reklamy jest niezwykle istotne i pozwala na stworzenie prawdziwie skutecznej promocji.

Reklama, która ukazuje wartości ważne dla firmy

Reklama jest doskonałym sposobem na wprowadzenie w życie ważnych dla firmy wartości, gdyż pozwala na ich zweryfikowanie, zapewnia marce wiarygodność. Firma, która określa się jako przyjazna środowisku nie powinna korzystać z jednorazowych plastikowych produktów. Przykład ten stosować można analogicznie do różnych obietnic producenta – firma, dla której liczy się wysoka jakość produktu i ponadczasowość powinna utożsamiać swoje reklamy z tymi właśnie cechami. W przypadku podanego wcześniej przykładu marki, która określa się jako proekologiczna doskonałym rozwiązaniem będą bawełniane woreczki Natura. Ich uniwersalność i możliwość wielokrotnego użytku sprawia, że klienci widzą w jaki sposób firma wprowadza swoje obietnice w życie.

Produkty bawełniane jako gadżety reklamowe

Decydując się na wprowadzenie gadżetów reklamowych powinniśmy dobrze przemyśleć ich dobór. Przede wszystkim powinny być praktyczne, dobrze wykonane, stworzone z wysokiej jakości materiałów, a także estetyczne wizualnie. We wszystkie te kategorie wpisują się produkty oferowane przez polskiego producenta – firmę Natura Słupsk. Torby i woreczki bawełniane, maseczki wielorazowego użytku czy też kosmetyczki uszyte są z 100% bawełny naturalnej i barwionej. Szeroka gama kolorystyczna produktów i spersonalizowane nadruki są gwarancją dopasowania produktu do branży i profilu firmy – artykuły te doskonale sprawdzą się jako przedmiot codziennego użytku, będący jednocześnie skuteczną powierzchnią reklamową.

Hurtownia toreb bawełnianych Natura

Zalety proekologicznych gadżetów reklamowych

Bawełniane torby i innego rodzaju eko gadżety doskonale wpisują się w ruch proekologiczny i ZERO WASTE – ich podstawą jest ochrona środowiska naturalnego, minimalizowanie wyrządzanych przez człowieka szkód, a także ograniczanie odpadów. Wykorzystanie plastiku jest pod każdym względem niekorzystne – nie dość, że materiał ten należy do uważanych za tani i sztuczny, to jeszcze potrzebuje nawet kilkuset lat, aby w pełni ulec rozkładowi. Eko gadżety świadczą o świadomości i odpowiedzialności biznesu, co z kolei znacznie wpływa na opinię klientów o marce. Tego rodzaju gadżety są chętnie wykorzystywane, gdyż dobrze świadczą zarówno o noszącej je osobie, jak i o reklamującej się na nich firmie.

Reklama przyjazna środowisku – podsumowanie

Nie powinniśmy bagatelizować znaczenia wybranego środka i kanału reklamowego. Każdy z nich niesie za sobą konkretne przesłanie i świadczy o wiarygodności danej firmy. Wizerunek marki świadomej i odpowiedzialnej za swoje działania jest niezwykle pożądany – przyciągnie klientów wybierających ekologiczne rozwiązania i wzmocni pozycję na rynku. Inwestując w dobre jakościowo produkty reklamowe mamy duże szanse, że zarówno pracownicy jak i klienci chętnie będą z nich korzystać.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 57 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu