Dwa lata pandemii bardzo mocno zmieniły świat handlu internetowego. Ludzie zamknięci w swoich domach zaczęli zauważać zalety zakupów w sieci. Proste korzystanie ze sklepów, wygodna dostawa przez kuriera prosto do domu i bezpieczeństwo gwarantowane przepisami to zalety doceniane przez klientów.

 

Zmiany nastąpiły również po drugiej stronie sklepów internetowych. Ich właściciele nauczyli się dostosowywania swojej oferty do potrzeb klientów. Zaczęli zwracać uwagę na detale, które decydują o wyborze konkretnego sklepu. Ważnym elementem stał się wybór odpowiedniego opakowania do przesyłki kurierskiej. Dziś foliowy worek już nie wystarcza. Produkty powinny być pakowane w ładne i ekologiczne pudełka fasonowe.

Materiały opakowaniowe – co można znaleźć na rynku?

Wraz z rozwojem e-commerce szybko zaczęły rozwijać się firmy produkujące materiały opakowaniowe. Niejeden producent opakowań kartonowych lub innych materiałów używanych do pakowania przesyłek, rozszerzył pulę produktów w swojej ofercie.

Pojawiły się nowe, dotąd rzadko stosowane lub zupełnie niezauważane opakowania. Furorę zaczęły robić foliowe nieprzezroczyste worki, folie do pakowania, kartonowe pudełka w różnych odsłonach, w tym kartony fasonowe. Dodatkowym atutem materiałów opakowaniowych stała się możliwość personalizacji. Kartony i torby z nadrukami, taśmy klejące z logotypem sprzedawcy lub producenta to tylko kilka dostępnych opcji.

Materiały opakowaniowe – co wybrać?

Duża ilość różnych materiałów do pakowania produktów dostępnych na rynku sprawia, że nie zawsze wiadomo co wybrać. Można wypróbować różne opcje lub postawić na konkretne, sprawdzone rozwiązania.

Z badań rynku wynika, że coraz większa grupa klientów sklepów internetowych zwraca uwagę na ochronę środowiska i w związku z tym wybiera opakowania kartonowe Bielsko, które są nie tylko ładne, ale także ekologiczne.

Aby zadowolić klientów warto wybrać opakowania, które ograniczają ilość śmieci, podlegają recyklingowi lub można je wykorzystać wielokrotnie. Do grupy takich opakowań można zaliczyć kartonowe pudełka, a w szczególności pudełka fasonowe.

Pudełka fasonowe – co warto o nich wiedzieć?

Pudełka fasonowe to opakowania wykonane z lekkiego, cienkiego i trwałego kartonu. Dzięki swojej budowie są bardzo łatwe do złożenia. Wystarczy kilka sekund, aby karton był gotowy do użytku. Niewątpliwą zaletą jest sposób zamykania poszczególnych opakowań.

Pudełko jest tak zaprojektowane, aby nie było konieczności używania dodatkowych zabezpieczeń takich jak sznurek czy taśma klejąca. Na rynku dostępne są pudełka fasonowe w wielu rozmiarach. Doskonale nadają się do wysyłki różnych produktów o niewielkich rozmiarach.

Trwałość materiału, z którego wykonane są pudełka fasonowe sprawia, że tego typu opakowania można wykorzystywać do wysyłki kurierskiej. Kartony można dodatkowo zabezpieczyć taśmą klejącą lub folią, ale nie jest to konieczne.

Pudełka fasonowe to doskonałe rozwiązanie dla sklepów internetowych. Można je łatwo i szybko złożyć. Tektura wykorzystana do ich produkcji jest trwała i doskonale prezentuje się. Tego rodzaju opakowania idealnie sprawdzają się do pakowania drobnych przedmiotów takich jak produkty elektroniczne, biżuteria, odzież itp.

Pudełka fasonowe doskonale sprawdzają się również do przesyłania artykułów spożywczych. Dzięki możliwości personalizacji za pomocą nadruków firmowych, kartony fasonowe są również doskonałym materiałem promocyjnym.

(Visited 9 times, 1 visits today)