Transport mebli niewątpliwie jest dużym wyzwaniem, przed którym prędzej czy później stanie każdy z nas. Jest to ładunek, który bardzo łatwo może ulec uszkodzeniu czy zniszczeniu, dlatego też istotne jest, by jego przewóz był maksymalnie bezpieczny i dobrze zorganizowany. Jak w takim razie zabezpieczyć meble i zaplanować ich transport?

Jak wybrać firmę transportową?

Wiele osób chcąc oszczędzać na kosztach, decyduje się na samodzielny załadunek mebli i ich przygotowanie do transportu, co często może być katastrofalne w skutkach. Wypadek przy załadunku, albo źle zabezpieczone meble mogą ulec zniszczeniu i wówczas wszystkie koszty polecą w górę. Warto więc zdać się na profesjonalistów i kompleksowe rozwiązania oferowane między innymi przez firmę transportową fracht.pl/oferta/rodzaj/logistyka-mebli/. Specjaliści z tej branży nie tylko załadują, zabezpieczą i przetransportują meble, ale będą także służyć dobrą radą i pomogą przy rozładowywaniu oraz przechowywaniu towarów.

Jakie działania związane są z logistyką mebli?

Działania związane z transportem mebli nie ograniczają się tylko i wyłącznie do ich przewiezienia. W przypadku profesjonalnych firm trzeba włączyć do tego także obsługę klienta oraz kontakt z zakładami produkcyjnymi czy obsługę zwrotów. Bardzo istotna jest dbałość o towar jakim są meble i jego należyte zabezpieczenie niezależnie od tego, z jak dużymi i nietypowymi gabarytami ma się do czynienia. Oprócz załadunku, transportu i rozładunku dołączyć można do tego zestawienia także przechowywanie w magazynach, a także transport materiałów, z których meble będą wykonywane.

Jak zabezpieczać meble w trakcie transportu?

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie mebli w trakcie transportu . W zależności od tego, z jakim rodzajem mebli mamy do czynienia, trzeba podejść do tematu w sposób indywidualny. Przede wszystkim meble mogą być transportowane na dwa sposoby: w całości lub po wcześniejszym demontażu. W obu przypadkach należy towar dobrze zabezpieczyć, ponieważ meble są niewątpliwie bardzo delikatne i łatwo o ich uszkodzenie.

Transportując meble po demontażu, można je zapakować w kartony lub wykorzystać materiały zabezpieczające w formie gąbek i folii. Gdy transport dotyczy mebli w całości, trzeba dopilnować, by wszystkie szafki, szuflady i mniejsze elementy były zamknięte i zabezpieczone przed otwarciem, wysunięciem czy wypadnięciem.

O czym warto jeszcze pamiętać przy transporcie mebli?

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że dobry przewoźnik powinien być przygotowany do tego, by przewozić meble o różnych gabarytach, a co za tym idzie, flota pojazdów używanych w transporcie powinna być odpowiednio dostosowana do potrzeb. Trzeba podjąć też decyzję o tym, jak chcemy transportować meble – w całości czy w częściach. Odpowiednie ustawienie w mebli w pojeździe także ma niebagatelne znaczenie.

W przypadku przewozu towarów do sklepów czy innych zakładów, duże znaczenie ma także czas – należy pilnować terminowości i mieć możliwość na bieżąco śledzić stan i lokalizację transportu. Doświadczona kadra firmy transportowej powinna sobie poradzić z tym bez problemów.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 366 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu