Jeśli posiadasz firmę, która zatrudnia pracowników wiesz z pewnością jak ważne jest skrupulatne rozliczanie ich pracy oraz odpowiednie jej wynagradzanie.

Aby nie dopuścić do pomyłek czy opóźnień warto wspomagać się nowoczesnymi narzędziami, które ułatwiają nam pracę. Wśród tych, które są niezbędne warto wymienić dobry program kadrowo-płacowy. Sprawdźmy, czym powinien się wyróżniać.

 

Prowadzenie kadr

Każdy, kto choć raz zajmował się pracą w kadrach wie doskonale, że nie jest to zadanie łatwe. Dlatego też wybierając program kadrowo-płacowy warto stawiać na oprogramowanie, które umożliwi nam prowadzenie pełnej dokumentacji kadrowej w firmie. Program powinien zabezpieczać dane pracowników, pozwalać na prowadzenie pełnej historii zatrudnienia oraz prowadzenie rejestru wydruków. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie dane pracowników są kompletne.

 

Automatyczne naliczanie płac

Oczywistym jest, że pracownikom zależy na tym, by ich wynagrodzenie trafiało na konto bez żadnych opóźnień. Dlatego też poszukując programu kadrowo-płacowego wybierz taki, który posiada ewidencję czasu pracy i automatycznie nalicza należne wynagrodzenie. To spore ułatwienie, dzięki czemu wszystkie prace księgowe wykonasz na czas.

 

Wysyłka danych do Płatnika

W dzisiejszych czasach większość firm korzysta z ZUSowskiego programu Płatnik,który umożliwia zgłaszanie rozliczeń i raportów. Dlatego też wybierając program kadrowo-płacowy, z którego będziemy korzystać w swojej firmie warto sprawdzić czy daje on możliwość szybkiego eksportowania gotowych plików do programu Płatnik. Jakie programy dają taką możliwość przeczytasz na www.pcbiznes.pl.

 

Proste sporządzanie deklaracji

Obowiązkiem pracodawcy jest także wystawianie deklaracji podatkowych, w oparciu o które pracownicy mogą rozliczyć się z fiskusem. Warto więc zadbać o to, by program kadrowo-płacowy, z którego będziemy korzystać w naszej firmie dawał taką możliwość. Dobre oprogramowanie pozwala wystawiać wszystkie rodzaje deklaracji.: PIT-11, PIT-4R, PIT-R, PIT-8AR oraz jest na bieżąco aktualizowany.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 45 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu