Styczność z prawem karnym może być bardzo bolesna w skutkach. W przypadku pokrzywdzonych w grę wchodzi zło wyrządzone przez sprawcę przestępstwa. W przypadku sprawców czynów karnych, negatywne konsekwencje związane z wymierzeniem kary przez sąd mogą ciągnąć się latami.

Warto zdawać sobie sprawę, że negatywne konsekwencje z jakimi wiąże się wymierzenie kary przez sąd nie kończą się tylko na orzeczonej karze lub środkach karnych. To przede wszystkim także funkcjonowanie skazanego po odbyciu kary.

Zwłaszcza dotkliwe jest to dla osób młodych, które musz poukładać sobie życie. By odpowiadać karnie należy ukończyć siedemnasty rok życia. W szczególnych przypadkach można odpowiadać karnie ukończywszy piętnasty rok życia. W przypadkach, gdy niemożliwe jest ukaranie sprawcy ze względu na jego wiek, stosuje się ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Dobry adwokat wsparciem w procesie

Szczególnie trudne są czyny ciągłe (które składają się z poszczególnych czynów, które są dokonywane w krótkich odstępach czasu), których część występuje przed osiągnięciem granicy wieku sprawcy nieuprawniającego do podjęcia postępowania karnego, a część po dacie ukończenia przez sprawcę odpowiedniego wieku.

W takich sytuacjach organy ścigania mogą przez pomyłkę postawić zarzuty karne odnoszące się do całości czynu. Młoda osoba, która odbędzie karę będzie stykała się z olbrzymią stygmatyzacją w społeczeństwie i trudniej będzie znaleźć jej pracę.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest rozbicie postępowania na dwie części- karną i prowadzoną na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. By jednak dobrze poprowadzić taką sprawę potrzebny jest dobry adwokat Wrocław, który umiejętnie poprowadzi sprawę.

Specjaliści najlepszym wyjściem

W takich grząskich sprawach najlepiej jest zwrócić się o pomoc do kogoś, kto zna specyfikę takich spraw. Dobrym rozwiązaniem będzie wpisanie w wyszukiwarkę internetową sformułowania “adwokat Kraków z kancelarii PBKB Adwokaci“, co doprowadzi szukającego do strony adwokatów, którzy znają się na trudnych przypadkach.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 19 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu