Branża finansowa kojarzy się z dużymi możliwościami rozwijania kariery zawodowej oraz atrakcyjnymi zarobkami. Trzeba jednak pamiętać o spełnieniu paru istotnych warunków. Jednym z nich jest podnoszenie zawodowych kwalifikacji w tym obszarze.

Kwalifikacje a konkurencyjność na rynku pracy

 

Spośród największych zalet podnoszenia kwalifikacji wymienia się przewagę nad konkurencją. Osoby, które ukończyły np. studia ACCA Professional w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej mają znacznie większe szanse na awans.

Dostęp do wiedzy z najwyższej półki, nowe umiejętności i międzynarodowa kwalifikacja biznesowa ACCA – studia te mają sporo zalet, dlatego opłaca się je ukończyć. Podnoszenie kwalifikacji to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści długoterminowe. Jeśli ktoś na poważnie myśli o karierze w finansach, nie może w żadnym razie spoczywać na laurach – uczyć się trzeba przez cały czas.

 

Kwalifikacje a wizerunek profesjonalisty

 

Osoby stale podnoszące swoje kwalifikacje są przez pracodawców postrzegani jako wysokiej klasy profesjonaliści, którzy przestrzegają branżowych standardów i są otwarci na nowe wyzwania. Im lepsze kwalifikacje, tym wyższa zawodowa wiarygodność oraz prestiż. Najlepsi specjaliści nie mają najmniejszego problemu ze znalezieniem zatrudnienia – firmy zabiegają o nich, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z ich wartości.

 

Kwalifikacje a samorealizacja

 

Podnoszenie kwalifikacji ma istotne znaczenie nie tylko w kontekście kariery zawodowej, ale również rozwoju osobistego. Pozwala bowiem nabrać większej pewności siebie, a także szybciej wyeliminować nieodpowiednie nawyki i nieefektywność. Osoba przykładająca dużą wagę do samorealizacji nie boi się podejmowania wyzwań, gdyż wie, że dzięki temu pokona własne słabości i zdobędzie nowe umiejętności.

 

Kwalifikacje a wydajność

 

Osoby dbające o podnoszenie zawodowych kwalifikacji są bardziej wydajne w pracy. Znają rozmaite narzędzia oraz strategie finansowe i potrafią świetnie wykorzystywać je w praktyce. Przez to pracodawcy chętnie powierzają im trudne projekty.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 54 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu