pozytywne myślenie w życiu i biznesieDostrzeganie pozytywów w każdym aspekcie życia to umiejętność nie łatwa do wykształcenia. Mówi się, że pozytywne myślenie to przejaw osobowości człowieka, który pomaga dostrzec zalety nawet w najbardziej niepożądanych sytuacjach życiowych. Czy istnieje idealny poradnik pozytywnego myślenia?

Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Pozytywne myślenie – szkodzi czy pomaga?

Praca, dom, ciągły stres, dynamizm sytuacyjny – wszystkie te elementy wpływają na postrzeganie świata przed współczesnego człowieka. Ludzie są coraz bardziej sfrustrowani i zmęczeni życiem. W codziennej  rutynie trudno jest czasem dostrzec dobre strony. Wszechogarniające narzekanie, niepowodzenia i nieszczęścia mogą nie jednego z nas wprowadzić w stan depresji.

Coraz więcej osób zaczyna korzystać z poradników psychologii pozytywnej, która uczy jak być szczęśliwym. Pozytywne myślenie zmienia życie. Radość z życia nie jest cechą wrodzoną, można się jej łatwo nauczyć stosując się codziennie do kilku prostych kroków.

Pozytywne myślenie od rana. Może brzmi to trywialnie ale jeśli regularnie będziesz koncentrować się na tym, co pozytywnego ostatnio zdarzyło się w Twoim życiu łatwiej będzie Ci przeżyć kolejny dzień, a nie egzystować. Kilkuminutowy relaks każdego dnia może zdziałać cuda. Wycisz się, poczytaj ulubioną książkę lub po prostu zrób coś dla siebie, coś, co sprawia Ci radość.

Połącz myśli związane z sukcesami z Twoimi przyszłymi zadaniami. Takie zestawienie pomoże Ci się skupić na rzeczach naprawdę ważnych. Zdasz sobie sprawę, że potrafisz, a realizacja celu przyjdzie Ci z łatwością. Ważne jest również abyś zgromadził wokół siebie ludzi, których przepełnia życiowa euforia. Pozytywne myślenie motywacyjnie wpływa na innych. Nasza podświadomość zawsze stara się upodobnić do otoczenia. Staraj się więc przebywać wśród ludzi, którzy pozytywnie patrzą na świat.

Dbaj o swoje ciało. Często ludzie nie zdają sobie sprawy, że zdrowie psychiczne zależy od zdrowia fizycznego. W zasadzie: „jesteś tym, co jesz”. Zdrowe odżywianie ma wpływ na nasze samopoczucie. Staraj się również być aktywnym fizycznie. Sport odżywia nie tylko ciało ale i umysł.

__________________________________________________________________________________________________

Zobacz program, który pozwoli Ci nie tylko zarabiać w Internecie, ale być również zdrowym
i cieszyć się świetną kondycją… Więcej szczegółów znajdziesz tutaj >>

__________________________________________________________________________________________________

Pozytywne myślenie i planowanie

Kolejnym krokiem na drodze do pozytywnego myślenia jest etap tworzenia i planowania. Marzenia są motorem do działania dla każdego z nas. Jest to etap budowania celów, celów, które następnie skrupulatnie realizujemy. Życie jest zbyt krótkie by nie móc planować czegoś na przyszłość. Ograniczanie się wpływa na nas destrukcyjnie, powoduje, że człowiek się cofa.

Marzenia są po to by móc je urzeczywistniać. Jeśli czegoś bardzo pragniesz, jedyne co Cię ogranicza to Ty sam. Nie pozwól by monotonia zabiła życiowe aspiracje.

Życie to jednak nie tylko przyjemności. Świat płata nam różne figle i podrzuca pod nogi kłody. Wyjściem z takiej sytuacji może być przekształcenie porażek w nauczkę na przyszłość i wyciągnięcia z nich wniosków.

Pozytywne myślenie da Ci siłę do przezwyciężania porażek. Jeśli popełnisz błąd, nie szkodzi. Ważne byś potrafił wynieść z niego lekcję i wiedział czego należy unikać w przyszłości.

 

Samo pozytywne myślenie nie wystarczy!

pozytywne myslenieNa koniec, pamiętaj żeby traktować zmiany jako osobisty rozwój. Tkwić w miejscu potrafi każdy, podjąć ryzyko i dokonać ewolucji w swoim życiu – to cecha nielicznych. Dlatego nie bój się, zacznij od zmiany sposobu myślenia. To punkt wyjścia dla nowych wydarzeń.

Zacznij od prostego kroku modyfikacji swoich poglądów, przeobraź negatywne przekonania na temat pracy, życia czy innych ludzi. Wszelkie transformacje trzeba zaczynać od swojej głowy, wtedy reszta przychodzi z łatwością.

[wms_protected]Udowodniono naukowo, że optymiści żyją dłużej. Dobry humor wpływa na nasze samopoczucie. Zasadniczą cechą każdego człowieka sukcesu jest wykształcenie w sobie nawyku pozytywnego myślenia i koncentracja na wyznaczonym celu.

Codzienne stawiaj więc przed sobą wyzwania i dąż do ich realizacji, a zobaczysz, że przekujesz swoje życie w pasmo powodzeń i szczęścia.

 

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

 Jeśli szukasz odpowiedniej motywacji zajrzyj Tutaj>

 

 

[/wms_protected]

(Visited 351 times, 1 visits today)