Opakowania produktów z branży kosmetycznej zawierają wiele informacji, które należy rozmieścić w sposób czytelny i atrakcyjny dla odbiorcy. Etykiety samoprzylepne, jakie są podstawą oferty wielu drukarni, zapewniają oczekiwaną elastyczność i pozwalają obniżyć koszt systemów znakowania. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak wykorzystać nowoczesne metody druku i rozwiązania technologiczne w celu poprawy jakości oznaczeń na produktach kosmetycznych. Zapraszamy do lektury!

Jakie wymogi należy spełnić przy znakowaniu produktów kosmetycznych?

Czy zdajesz sobie sprawę z wymagań prawnych, którym musisz sprostać jako producent wyrobów kosmetycznych? Znasz liczne regulacje dotyczące znakowania swoich produktów? Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 nakreśla ramy dla zakładów przemysłowych i drukarni etykiet samoprzylepnych, które koncentrują się na trzech elementach:

  • zakres podawanych informacji,
  • czytelność,
  • wytrzymałość i nieusuwalność oznaczeń.

Jeśli dążysz do zapewnienia maksymalnej funkcjonalności systemu znakowania produktów, powinieneś w pierwszej kolejności odnieść się do przepisów wspólnotowych. Znajdziesz tam konkretne wytyczne projektowe, dzięki którym przekażesz klientom jednoznaczne, przydatne informacje. Następną fazą będzie nawiązanie współpracy z drukarnią i zamówienie etykiet samoprzylepnych, które spełnią Twoje oczekiwania.

Metody funkcjonalnego znakowania kosmetyków

Chcesz poznać sprawdzone sposoby efektywnego znakowania produktów kosmetycznych? Podpowiadamy, jak to zrobić zgodnie z najnowszymi standardami.

Po pierwsze — zadbaj o uzupełnienie informacji tekstowych symbolami graficznymi. Ich obecność sprawia, że przekaz staje się lepiej widoczny i bardziej zrozumiały dla użytkownika. Przykładowo, możesz umieścić symbol otwartego pojemnika tuż obok daty przydatności po otwarciu opakowania.

Etykiety samoprzylepne ułatwiają aranżację danych zakupowych dzięki dużej powierzchni i elastyczności projektowej. Skorzystaj ze wsparcia, jakie oferuje Ci wybrana drukarnia. Pamiętaj o właściwym ulokowaniu oznaczenia identyfikacyjnego, które pozostaje fundamentem sprawnego procesu logistycznego. Niezwykle pomocne okazują się rozwiązania na materiałach odpornych na działanie wody i zmiennych temperatur.

Wdrożenie etykiet samoprzylepnych do procesu produkcyjnego pozwala zautomatyzować etap znakowania i ograniczyć koszty. Jeśli zależy Ci na zbudowaniu funkcjonalnego, czytelnego nośnika informacji o wyrobach, postaw na współpracę z drukarnią o kompleksowej ofercie. Zyskasz pomoc techniczną i dostęp do nowoczesnego sprzętu, co przełoży się na doskonałą jakość elementów znakujących.

Drukarnia etykiet A-Z Color — kompleksowa oferta dla producentów kosmetyków

Szukasz usług poligraficznych na najwyższym poziomie? Zależy Ci na pełnozakresowym wsparciu od projektu, aż po dostawę gotowych oznakowań? Sprawdź propozycje, jakie przygotowała dla Ciebie drukarnia etykiet A-Z Color. Wejdź na stronę www.azcolor.com.pl i zamów samoprzylepne systemy znakujące, które świetnie sprawdzają się w przypadku producentów wyrobów kosmetycznych.

(Visited 12 times, 1 visits today)