Święta to szczególny czas. Miasta ozdobione są przez tysiące kolorowych światełek, w radiach rozbrzmiewają świąteczne piosenki,a ludzie wokół stają się serdeczniejsi. Jednak dla wielu z nas to także stresujący okres, ponieważ chcemy przygotować wszystko tak, aby było idealnie.

Jedną z kluczowych kwestii są prezenty. Co podarować najbliższym, aby trafić w ich gusta? Idąc do sklepu mamy wrażenie, że wszędzie jest to samo co w poprzednich latach. Przecież nie o to chodzi, żeby po raz kolejny kupować sweter z reniferem, kosmetyki i czy ciepłe skarpetki, które od razu lądują na dnie szuflady.

Postawmy w tym roku na oryginalność i prezentów poszukajmy w antykwariatach!

Literatura w roli głównej!

Chyba nikogo nie dziwi, że jeśli mówimy o antykwariacie pierwszym co nam przychodzi na myśl są stare książki. Lecz stare nie zawsze musimy traktować tak dosłownie. W wielu przypadkach książki po które sięgamy są lekko używane, czasami nawet bez widocznych tego oznak. Jeżeli kupujemy nową książkę, czytamy ją raz… i tyle.

Dlatego szkoda, żeby zbierała kurz na półce, lepiej sprzedać ją do antykwariatu online i mieć pieniądze na kolejną. To samo tyczy się kupna. W takim miejscu znajdziemy ogromny wybór literatury, wszystko w zależności od tego dla kogo chcemy zrobić prezent i o jakiej tematyce.

Romanse, kryminały, biografie, poradniki, albumy, a także książki dla dzieci. Możemy postawić zarówno na najnowsze propozycje, które dopiero co pojawiły się na półkach sklepowych, albo na prawdziwe perełki -trudno dostępne autentyki. Pójście do antykwariatu to nie tylko zakupy, to także podróż w przeszłość i zaczerpnięcie mnóstwa inspiracji.

Postawmy na muzyczny akcent

Czym byłyby święta bez muzyki? Kolędy i pastorałki to podstawa, jednak pod choinką również zabraknąć jej nie może. Albumy muzyczne to jedne z faworytów jeśli chodzi o świąteczne prezenty. Wystarczy, że postawimy na artystę, którego nasz bliski słucha.

Na takie zakupy również możemy wybrać się do antykwariatu, co więcej znajdziemy tam dużo twórczości zespołów, wokalistów z lat ubiegłych, które już dawno zniknęły z półek sklepowych. Na prezent doskonale sprawdzi się także DVD np. z trasy koncertowej lub biografia związana z muzycznym idolem. Powróciła także moda na winyle, a gdzie indziej ich szukać jak nie w ich składnicy?

Prawdziwe prezentowe perełki!

Wizyta w antykwariacie to prawdziwa podróż do przeszłości. Znajdziemy tutaj nie tylko stare książki, gazety i bibliografię muzyczną. To prawdziwa skarbnica kultury. Wszystko oczywiście zależy od wielkości antykwariatu, ale w tych dobrze wyposażonych jest mnóstwo przedmiotów użytkowych np. naczynia, dekoracje, a nawet meble.

Są one idealnymi śladami historii, co jest teraz bardzo w modzie. Jeśli ktoś interesuje się sztuką może liczyć na mnóstwo obrazów, rzeźb i innych rękodzieł. Ręcznie robiona biżuteria też wchodzi w grę.

Dlatego jeżeli szukamy czegoś ponadczasowego i oryginalnego swoje poszukiwania rozpocząć powinniśmy właśnie od antykwariatu. Kto wie, może znajdziemy coś idealnie pasującego do charakteru naszych bliskich.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 109 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu