Nam wszystkim w życiu zdarzają się niespodziewane sytuacje, gdy nie wiemy jak poradzić sobie z zastaną rzeczywistością. Rzecz komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do aspektu emocjonalnego i prywatnego charakteru sprawy dochodzi element prawny.

Wtedy ranga wydarzenia znacząco wzrasta, a co za tym idzie natężenie naszych emocji również bardzo często szybuje do góry. Co robić w takim momencie? Zamiast się załamywać nad własnym losem i gubić w zawiłościach prawnych najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce, a raczej powierzyć część „ciężaru” osobie doświadczonej.

Wiele osób traktuje skorzystanie z porad prawnych jako ostateczność, a tak naprawdę ten krok powinien być jednym z pierwszych. Decydując się na kancelarię adwokacką mamy pewność, że do tematu podejdzie osoba, która ma doświadczenie w sprawa sądowych, a sporządzanie pism procesowych to jej chleb powszedni. Wie jak ująć słowami to, na czym nam zależy, w sposób profesjonalny i zgodny z panującymi zasadami, które niejednokrotnie przerastają „zwykłego śmiertelnika”.

Niezależnie od tego czy w tej konkretnej sytuacji dotyczy nas prawo cywilne, prawo rodzinne, prawo pracy, czy prawo karne – doświadczony adwokat umiejętnie przeprowadzi nas przez jego meandry i pomoże dotrwać do końca sprawy, a co ważniejsze doprowadzić do jej pozytywnego zakończenia. 

Sprawy rozwodowe, podział majątku, unieważnienie małżeństwa, ochrona przed organami ścigania, zniesienie współwłasności, pomoc w prowadzeniu działalności gospodarczej – w dobrej kancelarii adwokackiej możemy liczyć na pomoc prawną, niezależnie od rodzaju sprawy.

Cechy dobrego prawnika. Wiedza czy podejście do klienta – który z tych czynników ma większe znaczenie w zawodzie adwokata? Kancelaria adwokacka Adwokat Lublin

Co powinno charakteryzować dobrego prawnika? Zapewne przy wyborze ciężko nam się zdecydować, który adwokat najlepiej zajmie się naszym problemem, tak by wygrać sprawę, ale też nie narazić nas na dodatkowe nieprzyjemności i komplikacje. I to właściwie jest odpowiedź na pytanie. Rola prawnika nie jest łatwa, ale jest kluczowa w całym przebiegu sprawy. 

Kluczowa rzecz – wiedza. Dobry adwokat musi wykazać się znajomością prawa i znać obowiązujące zasady. Nawet jeżeli specjalizuje się w danej dziedzinie, ogólna znajomość pozostałych jest niezwykle ważna. Często pewne normy przeplatają się w postępowaniu. Dlatego na przykład sama wiedza z zakresu prawa karnego może nie wystarczyć, bo w trakcie sprawy może okazać się, że motywem była chęć wzbogacenia się, a tu może mieć zastosowanie prawo spadkowe czy konieczność posługiwania się znajomością z zakresu prawa rodzinnego. Istnieje wiele dziedzin prawa, takich jak: prawo administracyjne, prawo gospodarcze, prawo cywilne, czy prawo pracy. Nigdy nie wiadomo, kiedy wiedza na temat któregoś z nich może okazać się potrzebna w zakresie prowadzonej sprawy.

Aby dobrze reprezentować interes klienta konieczne jest indywidualne podejście i zaangażowanie w sprawę. Adwokat musi być szczery i uczciwy względem klienta. Tylko w ten sposób w pełni wykona swoje obowiązki i doprowadzi do zadowalającego finału postępowania.

Kolejną ważną rzeczą jest kierowanie się kodeksem etyki adwokackiej. To w zasadzie norma panująca w zawodzie adwokata, jednak z perspektywy klienta warto wiedzieć, że istnieje taki spis zasad, którymi każdy prawnik powinien się kierować. Są też w nim określone zachowania, które są niedozwolone i za które grozi procedura zabronienia wykonywania zawodu.

Czy na pytanie: „wiedza czy podejście do klienta – który z tych czynników ma większe znaczenie w zawodzie adwokata?” da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny? Nie powinno się. A to dlatego, że naprawdę dobry prawnik powinien posiadać ogromną wiedzę, ale również kierować się empatią i wykazywać zrozumienie dla trudnych emocji klienta. Wsparcie adwokata w sytuacji, która często wywraca nasze życie do góry nogami jest niezwykle ważne.

Kiedy należy udać się do kancelarii adwokackiej? Udzielanie porad prawnych jako pomoc na różnych płaszczyznach życia. Lublin kancelaria adwokacka

Nie ma wyznaczonych sytuacji, w których można lub nie można odwiedzić kancelarię prawną. To bardzo indywidualna kwestia i zależy od potrzeb. Porady prawne nie są zarezerwowane dla konkretnych przewinień czy zarzutów. Gdy tylko czujemy się niepewnie powinniśmy wykorzystać usługi prawne, aby pomogły nam uporać się z przeciwnościami. Sprawy spadkowe, sprawy karne, postępowanie w sprawach rodzinnych. Niezależnie od dziedziny, prawa administracyjnego, prawa gospodarczego, czy prawa pracy, kompleksową pomoc prawną należy wykorzystać. W końcu po to została stworzona instytucja adwokata. A im szybciej skorzystamy z tej możliwości, tym lepiej. Sama sprawa w sądzie to tylko niewielka część całego procesu. Wcześniej w postępowaniu przedsądowym wymagane są formalne pisma procesowe, których stworzenie nie należy do łatwych. To dość kruchy grunt i nawet nieumyślnie źle sformułowany zwrot może sprawić, że sędzia odbierze go w niepożądany sposób, a w efekcie może to zaważyć nawet na wyroku. Dlatego warto skorzystać z tej opcji, bo dobra kancelaria adwokacka to naprawdę doskonałe wsparcie.

Artykuł powstał przy współpracy z kancelarią adwokacką w Lublinie https://lublinadwokat.com.pl/

(Visited 23 times, 1 visits today)