Jeszcze kilka lat temu kredyty w obcych walutach, zwłaszcza we frankach szwajcarskich, wydawały się przynosić same korzyści. Wszystko zmieniło się w styczniu 2015 roku wraz z uwolnieniem szwajcarskiej waluty. Znaczny wzrost jej wartości rozpoczął ciąg problemów dla kredytobiorców posiadających zadłużenie we frankach.

Obecnie w Polsce toczy się wiele spraw, wytoczonych bankom przez ich klientów.

Niektóre przybierają nawet postać pozwów zbiorowych. Jeżeli ktoś poważnie rozważa wejście na drogę sądową, przyda się mu profesjonalna kancelaria prawna. Najlepiej już posiadająca doświadczenie w podobnych sprawach.

Dokładna analiza sytuacji

Każdy kredytobiorca może być w nieco innej sytuacji. Radca prawny przeanalizuje umowę z bankiem, porozmawia z klientem i na podstawie zebranych informacji przedstawi dostępne opcje. Jedno jest pewne, na drogę sądową nie należy wchodzić zbyt pochopnie.

Zwłaszcza że sprawy kredytów w zagranicznych walutach należą do wyjątkowo skomplikowanych. Przeciągają się też w czasie, co nie pomaga w zapanowaniu nad emocjami. Bez profesjonalnego wsparcia raczej się nie obejdzie. Prawo bankowe jest na tyle specyficzną dziedziną życia, że nawet prawnicy miewają z nim problemy.

Wzrost zainteresowania tą tematyką nastąpił w ostatnich kilku latach wraz z nagłośnieniem problemów frankowiczów. Dzisiaj już nie tak trudno znaleźć fachową pomoc prawną, a nawet dotrzeć do kancelarii wyspecjalizowanej w prowadzeniu postępowań przeciwko bankom.

Doświadczenie tych podmiotów podpowiada, że sprawy frankowe można wygrać. Wymagają jednak wiedzy, cierpliwości i wykazania bezprawnego działania instytucji finansowej.

Powoływanie się na orzecznictwo

W Polsce zapada coraz więcej wyroków na rzecz kredytobiorców. Pełnomocnicy kolejnych powodów mogą się na nie powoływać, zwiększając tym samym szanse na wygranie własnej sprawy o kredyty frankowe. Przeciętny obywatel ma utrudniony dostęp do orzecznictwa sądów. Nie mówiąc już o czasie potrzebnym na zapoznanie się z wyrokami.

Tym bardziej wskazane jest skorzystanie z pomocy prawnej. Zaangażowanie doświadczonego reprezentanta zwalnia z konieczności stawiania się na każdej rozprawie. Zapewnia też merytoryczne podejście do tematu i rzetelne przedstawienie swojego stanowiska w sądzie.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 56 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu