W Polsce coraz więcej możemy spotkać osób innej narodowości, którzy na stałe zadomawiają się w naszym kraju.

Nic dziwnego, gdyż zagraniczni pracownicy stają się istną siłą napędową polskich przedsiębiorstw. Sprawa jest rozwinięta do tego stopnia, że polscy pracodawcy zaczynają uruchamiać specjalne programy, których celem jest właśnie sprowadzenie takich osób do firm.

Krajowa gospodarka w coraz większej mierze jest determinowana przez zagranicznych pracowników. Widać to zwłaszcza w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, w którym zatrudnia się około 212 tysięcy osób i około 10% z nich stanowią właśnie osoby pochodzące spoza granic Polski. W naszym kraju najchętniej szukają pracy obywatele takich państw, jak Ukraina oraz Hiszpania. Przypływ takich osób do Polski ma bardzo dobry wpływ na krajową gospodarkę, gdyż działa na nią w sposób ożywiający.

Moda na poszukiwanie w Polsce pracy przez obcokrajowców będzie się nasilać, a przynajmniej powinna. Wszystko za sprawą kilku czynników, które ułatwiają obcokrajowcom przyjazd oraz odnalezienie się w naszym kraju. Przede wszystkim, mamy stosunkowo przyjazne procesy uzyskiwania wiz, dlatego też obywatele innych krajów mogą stosunkowo łatwo ubiegać się o legalną pracę w Polsce.

Aktualnie najbardziej popularną nacją wśród obywateli innych krajów są Ukraińcy. W zeszłym roku polskie konsulaty wydały ponad 920 tysięcy wiz, dzięki którym obywatele tego kraju mogli legalnie pracować w Polsce. Bardzo popularni są również Hiszpanie, którzy najczęściej znajdują zatrudnienie w usługach biznesowych, gdyż często potrzeba tam osób ze znajomością właśnie języka hiszpańskiego.

Wśród przyjezdnych do Polski bardzo popularna jest praca również w firmach informatycznych, jak chociażby serwis komputerów. W dzisiejszych czasach obsługa informatyczna firm jest bardzo ważna, więc ręce do pracy zawsze się przydadzą. Obecne braki w krajowej branży IT są spore, gdyż może ona praktycznie od zaraz zatrudnić 50 tysięcy nowych pracowników.

Dane wskazują na to, że odsetek osób napływających z Ukrainy będzie się utrzymywać. Jest to w dużym stopniu związane z sytuacją ekonomiczno-polityczną, jaka panuje u naszego wschodniego sąsiada. Co więcej, mamy podobną kulturę i niewielką barierę językową, co zawsze pomaga w takich sytuacjach i działa na korzyść obcokrajowców.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 99 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu