Prowadzenie biznesu w obecnych czasach wymaga zaprezentowania firmy w Internecie. Profesjonalna witryna internetowa to doskonała wizytówka każdego przedsiębiorstwa, ułatwiająca konsumentom nie tylko nawiązanie kontaktu, ale również zapoznanie się z ofertą firmy. Strona www powinna być nienaganna – zarówno jeśli chodzi o jej projekt i zamieszczane na niej treści oraz funkcjonalność. Wolno ładująca się, nieczytelna i nie responsywna strona będzie raczej antyreklamą, niż reklamą firmy.

Jasny przekaz informacji

Tematyka witryny powinna być jasna i oczywista, a wchodzący na nią internauta powinien móc w miarę szybko (optymalnie – w ciągu pierwszych 5 sekund) zorientować się o czym dana strona jest i co oferuje. Ważnymi w tym kontekście elementami strony będą: nagłówek główny (powinien przekazywać treściwie wartość strony), skrótowe wyjaśnienia (najlepiej w czytelnych boxach) oraz adekwatne do branży obrazki, zdjęcia i ikony.

O skuteczności strony i jasności jej przekazu decydują również: sposób przedstawienia najważniejszych informacji (np. oferty wraz z aktualnymi cenami), zaprezentowanie ewentualnych wartości dodanych (które wyróżniają naszą ofertę na tle ofert konkurencji) oraz wyliczenie korzyści dla potencjalnego klienta. Ponadto internauta powinien w maksymalnie łatwy sposób móc się z nami skontaktować (zresztą pozyskiwanie leadów to często jeden z podstawowych celów strony), a w razie potrzeby – odnaleźć nas na mapie Google.

Profesjonalny wygląd strony

Profesjonalny wygląd strony pomogą nam uzyskać… profesjonaliści. Projektowanie i tworzenie firmowej witryny najlepiej powierzyć specjalistom, którzy zadbają o niebanalny design strony, jak i o to, by absolutnie wszystko działało na niej jak należy. Nowoczesna i skuteczna witryna internetowa powinna zaskakiwać wyglądem, będąc jednocześnie czytelną i łatwą w obsłudze, posiadać odpowiednią ilość dobrze przemyślanych i zaprojektowanych podstron oraz cechować się responsywanością (dostosowywanie się wyglądu strony do rozmiaru ekranu urządzenia, na którym jest ona przeglądana).

Więcej informacji znajdziesz na https://octamedia.pl/strony-www/

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 228 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu