Podział majątku to procedura ściśle związana z orzeczeniem rozwodu, choć nie zawsze przeprowadza się ją w ramach tego samego postępowania. Na ten krok można zdecydować się dopiero w chwili ustania wspólności majątkowej. Co do zasady podziałowi podlega majątek wspólny, czyli dobra, które małżonkowie zgromadzili w czasie trwania tejże wspólności. Co warto wiedzieć na temat procedury, jaką jest podział majątku? Wałbrzych to miasto, gdzie znajdziesz wsparcie prawników, którzy przeprowadzą cię przez cały proces.

1. Sposoby podziału majątku

2. Sądowy podział majątku po rozwodzie

3. Gdzie szukać pomocy, gdy interesuje cię podział majątku w Wałbrzychu?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć wsparcie prawnika, który przeprowadzi cię przez podział majątku Wałbrzych oferuje kilka takich miejsc.

Sposoby podziału majątku

Najczęściej temat podziału majątku poruszany jest przy okazji omawiana kwestii sądowego orzeczenia rozwodu, ale wcale nie jest to jedyna droga. Możesz już w czasie trwania małżeństwa wykorzystać porady prawne – kancelaria prawna stwarza kilka możliwości – aby dowiedzieć się, jak przejść przez tę procedurę. Tu przedstawimy podstawowe informacje na ten temat.

Istnieją dwa sposoby podziału majątku:

  • umowny podział majątku,
  • sądowy podział majątku.

O umownym podziale majątku mówi się w sytuacji, gdy małżonkowie są w stanie porozumieć się w celu polubownego rozstrzygnięcia sporu co do podziału majątku. W takim przypadku wystarczy przygotować porozumienie. Można to zrobić w dowolnej formie, ale najlepiej sprawdzi się akt notarialny. Jeśli natomiast strony nie są w stanie się porozumieć, o podziale majątku zdecyduje sąd. W obu przypadkach prawna kancelaria służy państwu pomocą.

Sądowy podział majątku po rozwodzie

Wniosek o podział majątku wspólnego należy złożyć do sądu rejonowego. Rzadko orzeka się w tej sprawie w toku sprawy rozwodowej, gdyż mogłoby to niepotrzebnie skomplikować jej przebieg. Przeważnie sądy decydują się na rozstrzygnięcie w odrębnej sprawie.

Gdzie szukać pomocy, gdy interesuje cię podział majątku? Wałbrzych

Idealnym wsparciem w sprawach związanych z podziałem majątku będzie kancelaria prawna – kancelaria adwokacka lub kancelaria radcy prawnego – która albo specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, z uwzględnieniem spraw rozwodowych, albo oferuje kompleksowe doradztwo prawne, począwszy od spraw cywilnych po prawo rodzinne, karne i prawo gospodarcze, niekiedy nawet obsługę zagranicznych podmiotów gospodarczych.

(Visited 12 times, 1 visits today)