Urządzanie domu to bardzo ekscytujący i skomplikowany proces. Projektowanie, wybieranie mebli, sprzętów, dodatków, dekoracji, farb, tapet i podłóg często przysparza o ból głowy. Nierzadko cierpi też na tym stan konta w banku. Szukanie dobrych jakościowo, a jednocześnie tanich rozwiązań, wymaga sporo czasu. Warto więc ułatwić sobie sprawę, wybierając ponadczasowe materiały, takie jak gresowe płytki podłogowe.

Płytki na balkon i taras. Jakie wymogi muszą spełniać?

Płytki na taras muszą spełniać konkretne wymogi, aby mogły z powodzeniem służyć na zewnątrz. Od wielu lat są one najczęściej wybieraną opcją, jeśli chodzi o podłogę zarówno w domu, jak i na tarasach czy balkonach. To, w jaki sposób są produkowane, decyduje o ich konkretnym przeznaczeniu. Producenci zwykle dostarczają informacje na temat swoich produktów – kupując materiały budowlane, zawsze powinniśmy uważnie zapoznać się z ich specyfikacją i wskazówkami co do ich zastosowania.

Rodzaje materiałów wykorzystywanych są różne. Można spotkać tu naturalny kamień, klinkier czy też gres.

Gres zyskał popularność dzięki swoim właściwościom, które zapewniają dużą wytrzymałość, bezpieczeństwo oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Jest on bez wątpienia najlepszym wyborem.

Specyfikacja płytek gresowych – najważniejsze cechy

Szukając płytek tarasowych, należy zwrócić uwagę na ich specyfikację. Specyficzne warunki panujące na zewnątrz mają duży wpływ na używane materiały wykończeniowe. Zmiany temperatury, wilgoć, promienie UV – to wszystko powoduje, że cały budynek pracuje.

Nie inaczej jest w przypadku tarasu. Bywa, że po krótkim czasie położone kafle zaczynają pękać i odpadać. Dzieje się tak w momencie zastosowania nieodpowiedniego rodzaju płytek oraz kleju montażowego. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z parametrami interesującego nas produktu.

Gres charakteryzuje się mrozoodpornością, co oznacza, że nie będzie sprawiał żadnych kłopotów podczas mroźnej zimy. Płytki nie będą pękać i można im ufać także w kwestii antypoślizgowej powierzchni. Tutaj należy zwrócić uwagę na takie oznaczenia jak klasa antypoślizgowości – od R9 do R13 (czyli od najmniejszego do największego oporu). Rodzaj powierzchni gresu również jest istotny.

Ceny i wybór płytek tarasowych

Rynek materiałów remontowo-budowlanych jest pełen przeróżnych opcji do wyboru, zarówno jeśli chodzi o zróżnicowanie cenowe czy pod względem rozmiaru, jak i kolorystyczne. Najpopularniejsze płytki to te o wymiarach 60 × 60 cm. Sprawdzają się w kuchni, salonie, a nawet na tarasach.

rozmiar wygląda dobrze praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o dostępną kolorystykę, to jest z czego wybierać. Niezmienną popularnością cieszą się płytki tarasowe drewnopodobne. Świetnie prezentują się na tarasie, imitując prawdziwe drewniane deski.

Wśród tej kategorii można znaleźć naprawdę sporo odcieni. Oprócz takiej stylistyki często wybierane są także płytki w neutralnych barwach – podobne do betonu czy marmuru. Każdy z pewnością dopasuje płytki do elewacji domu czy innych elementów, takich jak pergola tarasowa. Jeśli chodzi o ceny płytek, to nie są one wygórowane. Można bez problemu znaleźć interesujący model w dobrej ofercie cenowej.

Wykończenie domu to często czasochłonny proces. Domownikom zależy na tym, by każdy detal był dobrze dobrany i współgrał z resztą wystroju. Należy pamiętać nie tylko o wnętrzach, ale też o tarasie czy balkonie. To miejsca, które stanowią letnią oazę spokoju, pozwalają na relaks w ciepłe dni. Miło spędzać czas na zadbanym tarasie, który ładnie się prezentuje, a przy tym nie wymaga szczególnej pielęgnacji.

Artykuł powstał przy współpracy z https://klink.pl/

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 29 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu