Założenie własnego sklepu internetowego nie jest obecnie bardzo trudne. To dobry pomysł na biznes, ponieważ branża e-commerce w Polsce ma się świetnie. Klientów z roku na rok przybywa, dlatego na posiadanie sklepu on-line decyduje się coraz więcej osób. Gdy także o tym myślisz, pamiętaj, że dobry sklep to nie tylko taki, który oferuje tanie towary, ale też taki, który jest przyjazny dla klientów. Tutaj duże znaczenie mają dostępne metody płatności.

Pierwsze sklepy internetowe, które zaczęły działać w Polsce, udostępniały w zasadzie tylko dwie metody zapłaty za zakupy. Pierwszą z nich był przelew na konto, drugą – zapłata za pobraniem u listonosza. Jako że banki dopiero wprowadzały platformy transakcyjne on-line, często klienci płacili w okienkach pocztowych albo bankowych.

Teraz jednak sytuacja jest już znacznie inna. Wprawdzie nadal wiele sklepów pozwala na zapłatę zwykłym przelewem, popularna jest też płatność za pobraniem, to jednak do wyboru mamy jeszcze jedną opcję – to e-płatności, czyli systemy płatności internetowych.

Systemy tego rodzaju obsługiwane są przez firmy niebędące bankami, na przykład eService, które łączą ze sobą banki oraz sklepy czy inne serwisy chcące wprowadzić taką metodę zapłaty. Za pośrednictwem systemów płatności on-line możemy płacić przelewem elektronicznym albo kartą.

W tym przypadku jednak przelew wykonujemy znacznie wygodniej – formularz jest od razu wypełniony, więc po zalogowaniu się na swoje konto bankowe, klient musi tylko potwierdzić zapłatę przez kod SMS albo innym sposobem. Informacja o wpłacie od razu dochodzi do odbiorcy, także w weekendy, nawet jeżeli jest to przelew międzybankowy.

Wobec tego klienci częściej kupują w tych sklepach, gdzie mogą skorzystać z systemów e-płatności. Wtedy mają pewność, że transakcja będzie mogła być zrealizowana szybciej i będzie bezpieczniejsza. Zatem już od samego początku prowadzenia sklepu internetowego warto zadbać o wdrożenie systemów płatności internetowych. To niewielki koszt, dzięki któremu możemy bardzo dużo zyskać.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 184 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu