Nie należy ukrywać, że swojego rodzaju działania windykacyjne musi od czasu do czasu prowadzić każdy przedsiębiorca. W końcu nieuczciwi kontrahenci zdarzają się dosyć często. Nawet wykonanie kilku telefonów delikatnie przypominających o konieczności spłaty długu to już forma windykacji miękkiej. Jeśli kontakty z dłużnikiem stają się zbyt uciążliwe, najlepiej oddać sprawę w ręce specjalistów.

 

Kiedy nawiązać współpracę z firmą windykacyjną?

Jako windykację określamy wszelkie legalne działania, które mają na celu zachęcić dłużnika do spłacenia zaległości. Wierzyciel może podjąć się ich osobiście lub zlecić je odpowiedniej firmie. Naturalnie będzie żądała zapłaty za wykonaną pracę. Należy dokonać tutaj prostych kalkulacji – oszacować, jak dużą szansę mamy na samodzielne odzyskanie długu. Jeśli poprowadzimy sprawę nieumiejętnie, pieniądze mogą zwyczajnie przepaść. Z kolei pracownicy firmy windykacyjnej mają znaczne doświadczenie. Zaprocentuje ono wysoką skutecznością.

Co składa się na windykację?

Każde szkolenie windykacja jasno uczy, by najpierw sięgać po metody miękkie. Pracownicy firm działających w tej branży zaczną od delikatnych środków nacisku. Pierwszy krok to próba negocjacji telefonicznej. Na tym etapie dłużnik traktowany jest łagodnie. Ciągle powinien też słyszeć zapewnienia o chęci do polubownego rozwiązania sprawy. Kiedy zwyczajna rozmowa zawodzi, osoba zalegająca z wypłaceniem pieniędzy zostaje wpisana do rejestrów dłużników. Następnie pojawiają się windykatorzy terenowi. Wbrew pozorom nie są to panowie spod ciemnej gwiazdy. W dalszym ciągu kulturalnie, ale już bezpośrednio nalegają na uregulowanie długu. Tutaj windykacja miękka powoli przemienia się w twardą. Coraz częściej wypowiadane jest słowo “sąd”. Osoba zadłużona otrzymuje informacje o kosztach przyszłego postępowania. Ostatecznie sprawa faktycznie trafia do odpowiedniej instancji. Podczas postępowania sądowego wierzyciel powinien już posiadać informacje o majątku dłużnika. Znacznie przyspieszą one przebieg procesu.

 

.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 61 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu