Podczas wyboru odpowiedniego odkurzacza przemysłowego należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii: rodzaj zabrudzeń z jakimi mamy do czynienia, wielkość czyszczonej powierzchni, analiza najważniejszych cech oraz cena.

Do czego służy odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacze przemysłowe służą do usuwania  szczególnie problematycznych zabrudzeń i zanieczyszczeń. Są wykorzystywane przede wszystkim przez firmy sprzątające, firmy remontowo-budowlane oferujące również usługę sprzątania po budowie, a także w zakładach produkcyjnych.

Odkurzacze przemysłowe dzielą się na te pracujące wyłącznie na sucho lub na mokro-sucho,  są one zdecydowanie mocniejsze niż tradycyjne odkurzacze. Podczas wyboru odpowiedniego odkurzacza przemysłowego należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii: rodzaj zabrudzeń z jakimi mamy do czynienia, wielkość czyszczonej powierzchni, analiza najważniejszych cech oraz cena.

 

Na  co warto zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza przemysłowego?

  1. Moc i siła ssania

Odkurzacz przemysłowy różni się od tradycyjnego odkurzacza mocą oraz siłą ssania, dzięki czemu jest w stanie usunąć nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia. Normy unijne nie pozwalają na produkowanie odkurzaczy o mocy większej niż 1600 W.

Wykorzystuje się więc rozwiązania alternatywne jak np. inna budowa silnika  Moc wydajnego odkurzacza przemysłowego powinna wynosić więc od 1200 do 1600 W. Jeśli potrzebujemy odkurzacza, który będzie działał nieprzerwanie przez wiele godzin, warto zwrócić uwagę czy posiada on niezależne chłodzenie silnika. Siła ssania, czyli kPa określa zdolność odkurzacza do zasysania. KPa profesjonalnych odkurzaczy do pyłu, popiołu lub cieczy wynosi zazwyczaj od 17 do 22.

  1. Zastosowanie

W zależności od tego w jakim celu będziemy wykorzystywać odkurzacz, wybieramy urządzenie do pracy  na sucho lub do pracy na mokro. Odkurzacz na sucho sprawdzi się do zbierania pyłu poremontowego, opiłek, piachu, kurzu czy sypkich produktów spożywczych.

Odkurzacze na sucho dzielą się na te tradycyjne oraz pionowe. Odkurzacz pionowy przyda się gdy powierzchnia, którą czyścimy jest nierówna lub trudno dostępna, jak w przypadku odkurzania wąskich korytarzy lub schodów.

Odkurzaczami pionowymi wartymi polecenia są Taski Jet 50 oraz Taski Jet 38. Odkurzacze do pracy na mokro, takie jak Taski Vacumat 12 lub Dakota 115 będą odpowiednie do zbierania cieczy; niektóre nawet do zbierania gorącej cieczy.

  1. Poziom głośności

Głośność odkurzania jest ważna w kwestii komfortu pracy, szczególnie jeśli sprzątanie zajmuje wiele godzin. Poziom głośności tradycyjnego odkurzacza  to średnio 60 dB, natomiast odkurzacze przemysłowe, jako że są mocniejsze, są również głośniejsze. Poziom głośności wynosi od 70 do nawet 90 dB, im niższy poziom tym większy komfort pracy, warto więc zwrócić na to uwagę.

  1. Pojemność zbiornika

Preferowana pojemność zbiornika zależy od ilości zanieczyszczeń, jakie pojawiają się na powierzchni. Pojemność zbiorników w odkurzaczach przemysłowych waha się od 12 do nawet 65 L. Jeśli używamy odkurzacza często, do zbierania dużej ilości zanieczyszczeń, np. podczas remontu czy budowy, warto zainwestować w odkurzacz o większej pojemności, który nie będzie wymagał częstego opróżniania zbiornika, jak np. model BKF Power +, czyli odkurzacz do pracy na mokro-sucho o dużym zbiorniku, aż 62 L pojemności.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na:

  • długość kabla zasilającego – powinien być dłuższy niż 5 m
  • ciężar maszyny –jeśli wiemy, że odkurzacz będzie służył w różnych obiektach i będziemy go często transportować, warto zdecydować się na taki, który waży ok. 10-15 kg, jak np. Taski Vacumat 22, który posiada dwa zbiorniki o pojemnościach 22 i 28 L, a mimo to waży tylko 10,5 kg
  • materiał wykonania – przekładający się na trwałość urządzenia; odkurzacz powinien być wykonany z materiału, który będzie odporny na obicia i uderzenia, a także działanie zanieczyszczeń

Ile kosztuje odkurzacz przemysłowy?

Ceny odkurzaczy przemysłowych, zależą przede wszystkim od ich mocy i siły ssania. Dla porównania, cena odkurzacza na mokro-sucho o mocy 1000W oscyluje w przedziale od 3000 zł do 4000 zł. Natomiast odkurzacz, który posiada dwa silniki o tej mocy, będzie kosztował dużo więcej – od 8000 do 9000 zł.

Zdecydowanie tańsze są odkurzacze pracujące tylko na sucho (ze względu na ograniczone zastosowanie), których cena przeważnie nie przekracza 1000 zł.

Serwis odkurzaczy

Kwestią niezwykle ważną podczas decyzji o zakupie odkurzacza jest dostępność serwisu. Zdarza się, że odkurzacz podczas zbyt intensywnego eksploatowania lub nieodpowiedniego użycia przestaje poprawnie pracować. Jako, że budowa takiego urządzenia jest złożona, samodzielna naprawa jest zazwyczaj niemożliwa.

Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor odkurzaczy oferuje również usługę serwisowania urządzeń, co znacznie ułatwi zarówno naprawę jak i konserwację.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 15 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu