Prowadzenie księgowości to dla wielu przedsiębiorców przysłowiowa „czarna magia”. O ile podstawowe księgowanie można opanować bez problemu, tak już bardziej zaawansowane działania wymagają często wsparcia księgowego oraz profesjonalnego programu do wystawiania faktur. Wiele problemów może nastręczyć znalezienie dobrego programu, który jednocześnie będzie pozwalał na wystawienie faktur oraz obsługę dokumentów związanych z funkcjonowaniem magazynów.

Jaki program do wystawiania faktur wybrać?

Program do wystawiania faktur powinien przede wszystkim być łatwy w obsłudze dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z takiej aplikacji. Tego rodzaju program musi pozwalać na wystawianie dokumentów różnego typu, które będą zgodne z najnowszymi przepisami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jeżeli firma posiada magazyny, warto zainwestować w program do fakturowania z magazynem. Taki program powinien pozwalać na wystawianie dokumentów związanych z prowadzeniem magazynu – między innymi takich jak: WZ, PZ, RW, PW czy MM. Dobrze, jeśli posiada również opcje ułatwiające przeprowadzanie inwentaryzacji. Oprócz tego program do faktur z magazynem musi pozwalać na wystawianie szeregu faktur – w tym faktury, faktury pro forma, faktury uproszczonej czy refaktury.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wybieraniu programu do fakturowania?

Często zastanawiamy się nad tym, czy wybierać program darmowy, czy też postawić na rozwiązania płatne. Zazwyczaj rozwiązania płatne (obecnie coraz częściej w formie abonamentowej) są, o dziwo, o wiele bardziej opłacalne niż programy darmowe. Jeżeli decydujemy się na program płatny, to warto sprawdzić przede wszystkim, czy twórcy oprogramowania dają dobre wsparcie w razie jakichkolwiek problemów czy pytań dotyczących programów. Kolejną kwestią jest możliwość tworzenia kopii zapasowych i archiwum w chmurze, co pozwoli na szybki dostęp do danych w razie jakichkolwiek awarii systemu czy sieci komputerowej.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy twórcy programu przewidują aktualizację oprogramowania. Chodzi tutaj zarówno o typowo techniczne kwestie, jak i o aktualizację danych w momencie pojawienia się zmian w przepisach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 209 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu