Warning: Undefined variable $VSMXamtGx in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/embed.php on line 1

Warning: Undefined variable $lRBZIljbPi in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/nav-menu.php on line 1

Warning: Undefined variable $IGmQZbY in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-attachments-controller.php on line 1

Warning: Undefined variable $CUoSQIR in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-taxonomies-controller.php on line 1

Warning: Undefined variable $yvkOI in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/widgets/class-wp-widget-text.php on line 1
Poradnik Blogera - pozycjonowanie obrazków bloga | Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu

seo obrazy na blogaW poprzednich dwóch częściach podałam Ci informację skąd możesz ściągnąć legalnie obrazki oraz jak je zoptymalizować.

Pomimo tego, że blogowicze uatrakcyjniają swoje blogi obrazkami, nie zdają sobie sprawy, że mogą one pomóc w pozycjonowaniu naszego bloga. Większość osób skupia się na pozycjonowaniu treści, nie zwracając uwagi na zdjęcia. Powiem Ci, że mało, kto wykorzystuje tą metodę seo, a to wielki błąd.

Obrazy pomogą ci zwiększyć ruch na stronie, dlatego warto wykonać 5 kroków, które Ci tutaj przedstawię.

1) Użyj słowa kluczowego w nazwie obrazu

Patrząc na strony różnych osób, widzę, że ich obrazy mają zwykle taką nazwę: image1.jpg, 9439.jpg Słowa kluczowe w nazwie obrazku są tak samo ważne, jak te zamieszczone w adresie url. Pomagają one wyszukiwarką określanie trafności. Nazwa image.jpg nic nie mówi. Wyszukiwarki, bowiem wykrywają obraz, a nie treść wewnątrz obrazu, przez co trudno jest, im wyszukać zdjęcie w oparciu o zapytanie użytkownika.

Nie używaj długich zdań jako nazwy wystarczy kilka słów, oddzielonych myślnikami.

Przykład:

metody-pozycjonowania-zdjęć.jpg

Wybieraj takie nazwy, które sa związana z blogiem, oraz nie jest zbyt ogólna.

 

2) Umieść słowa kluczowe w atrybutach „alt”

Tagi Alt zostają wyświetlone w momencie, kiedy nasz obrazek nie załadował się w przeglądarce, uległ jakiejś awarii itp.

Stosując alt Tagi pokazujemy użytkownikowi szczegóły zdjęcia. Ale mało tego, tagi pomagają również wyszukiwarkom w identyfikacji tego, co dany obrazek zawiera.

W atrybucie alt umieszczaj słowa kluczowe jako opis zdjęcia.

Przykład:

<img alt =”Metody pozycjonowania zdjęć” src = http://strona.pl/images/seo-obrazki.jpg />

Nie twórz długich nazw atrybuty oraz nie upychaj dużej ilości słów kluczowych.

 

3) Utwórz tekst wokół zdjęcia

Roboty wyszukiwarki muszą powiązać naszą grafikę z tekstem. W momencie, kiedy robot wykryje grafikę, to rozpoczyna poszukiwania, czyli szuka opisu zdjęcia w tekście, aby uzyskać więcej informacji na temat tej grafiki. Dlatego należy używać podobnych słów kluczowych w treści wpisu. Najczęściej w pobliżu zdjęcia, czyli pod lub nad zdjęciem.

[wms_protected]

 

4) Daj dostęp do katalogu ze zdjęciami

Wiele osób blokuje swój katalog ze zdjęciami z jednego powodu, nie chcą, aby ktoś wykradał grafikę. Przez co nasze obrazki nie będą pojawiać się w wynikach wyszukiwania.

 

5) Utwórz sitemap obrazów

Twój blog na pewno posiada sitemap adresow, to samo można i należy zrobić z obrazkami. Pomoże, to w indeksowaniu naszych zdjęć.

Ale tym zajmiemy się w kolejnym artykule z cyklu obrazki na blogu.. Pokażę Ci jak szybko zrobić mapę  naszych zdjęć na naszym blogu.

 

P.S. Przyznam, że sama muszę wykonać te czynności dla swoich obrazów na blogu.

 

P.P.S.

Czy masz już konto Partner Pro?

Jeśli nie, to kliknij TUTAJ i zobacz jak budować 3 niezależne źródła dochodu w zaciszu własnego domu…

[/wms_protected]

 

Artykuł należy do cyklu poniedziałek i piątek praktycznie.

 

 

(Visited 287 times, 1 visits today)