Przeszłam przez wiele stron/kursów o blogowaniu i tworzeniu stron. W każdym z nich zawsze była mowa „content is king”. Nie można się z tym nie zgodzić. Jednak sama treść w artykułach to nie wszystko. Obrazki i inne multimedia dodane do naszych artykułów  urozmaicą wygląd. Obrazki dodaje się wszędzie: jako ikonę wpisu, jako baner w sidebar, wewnątrz artykułu.

Skąd zatem brać obrazki na potrzeby naszego bloga? Można by brać po prostu z wyszukiwarki google, ale należy pamiętać, że obrazki są cudzą własnością, a przecież nie chcemy łamać praw autorskich.

Warto poszukać w internecie stron, które udostępniają fotografie za darmo, zazwyczaj na licencji Creative Commons. Trzeba pamiętać, aby zawsze zapoznać się z licencją i sprawdzić czy możemy wykorzystywać fotografie.

Przykładowe strony, z których możemy korzystać (niektóre wymagają bezpłatnej rejestracji).

 

– Stock.XCHNG

2

Darmowy bank zdjęć. Znajduje się tu ponad 400 000 fotografii, umieszczonych w kategoriach tematycznych. Zdjęcia pobieramy po zaakceptowaniu licencji. Możemy śmiało umieszczać fotografie na naszym blogu. W momencie gdy chcemy odsprzedać np. stronę, na której umieściliśmy zdjęcia, musimy mieć zgodę autora.

 

– MorgueFile

4

Serwis anglojęzyczny. Nie wymaga rejestracji. Mamy podział na kilka podkategorii: Summer, Happy, Business Photos, Unhappy. Możemy skorzystać z wyszukiwarki. Dodatkowo można udostępniać swoje obrazki.

 

– WebShots

3

Kolejny bank zdjęć, z którego możemy korzystać. Wymaga jednak rejestracji bezpłatnej.

Mega dużo zdjęć. Na głównej stronie zawsze przedstawiony jest obrazek dnia. Można również dodawać krótkie filmy.

 

– Wikimedia Commons

1

W zasobach tej strony mamy do wyboru ponad 16 000 000 plików graficznych. Fotografie pogrupowane są w tematyczne kategorie, co ułatwia wyszukiwanie obrazków.

 

Banków zdjęć, z których możemy korzystać za darmo jest pełno w internecie. Wystarczy poświęcić chwilę czasu i poszukać. Dzięki temu urozmaicimy nasze blogi.

 

Ten artykuł jest początkiem małej serii o grafice na naszych blogach. Ze względu, że kilka osób pytało o grafikę tutaj poświęcimy z  2-3 artykułów właśnie fotografii (zobaczymy ile tego wyjdzie).

[wms_protected]

 

P.S.

Czy masz już konto Partner Pro?

Jeśli nie, to kliknij TUTAJ i zobacz jak budować 3 niezależne źródła dochodu w zaciszu własnego domu…

 [/wms_protected]

 

Artykuł należy do cyklu poniedziałek i piątek praktycznie.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • obrazki na bloga
(Visited 1 279 times, 1 visits today)