Starannie zaprojektowana i profesjonalnie wykonana hala przemysłowa to wizytówka każdego przedsiębiorstwa z branży logistycznej i produkcyjnej. Nowoczesne technologie pozwalają na wznoszenie obiektów w pełni dostosowanych do potrzeb biznesu. Sprawdź, o czym pamiętać, wybierając halę przemysłową.

Hala dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa

Planując budowę obiektu przemysłowego, zwróć uwagę na to, aby był on w pełni dobrany do konkretnych wymagań przedsiębiorstwa zarówno pod względem wielkości, jak i funkcjonalności. Zaletą tego rodzaju budowli jest możliwość stworzenia konstrukcji uwzględniających nawet bardzo charakterystyczne potrzeby klientów. Hale przemysłowe można z łatwością dopasować do wymiarów działki. Specyfika konstrukcji sprawia, że możliwość jej rozbudowy jest niemal nieograniczona. To pozwala nie tylko na bieżące dopasowanie wielkości inwestycji do oczekiwań, ale też wprowadzenie zmian w przyszłości.

Bezpieczeństwo hali przemysłowej

Bezpieczeństwo to, obok funkcjonalności, najistotniejsza cecha hali przemysłowej. Powinna ona zapewniać odpowiednie warunki pracy całemu personelowi, a także optymalne warunki przechowywania konkretnych towarów. Aby mieć pewność bezpieczeństwa obiektu, warto zlecić jego wykonanie specjaliście doświadczonemu w realizacji tego rodzaju prac. Architekt tworzący projekt powinien uwzględnić w nim oczekiwania klienta oraz normy bezpieczeństwa. Ważne też, aby konstrukcja posiadała odpowiednie zabezpieczenia przed korozją oraz była odporna na czynniki atmosferyczne.

Wymagania izolacyjne i przeciwpożarowe

Bardzo istotnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest izolacyjność termiczna obiektu. W tej kwestii hala przemysłowa powinna uwzględniać minimalne wymagania prawne, warunki posadowienia budynku, a także rodzaj produkowanych i przechowywanych w przyszłości materiałów i towarów.

Równie istotna jest specyfikacja przeciwpożarowa, regulowana przez odpowiednie przepisy prawa. Definiują one m.in. parametry dotyczące stref pożarowych, odporności pożarowej obiektu oraz gęstości obciążenia ogniowego. Obie te kwestie powinien uwzględnić architekt, projektując halę przemysłową dla klienta. Ważne jest też skonsultowanie planowanego montażu systemów przeciwogniowych z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń pożarowych.

Wybór generalnego wykonawcy

Zaprojektowanie odpowiedniego obiektu to nie wszystko. Tak samo istotny jest wybór firmy, która postawi budynek. Projektowanie i budowa hal przemysłowych to niełatwe i odpowiedzialne zadanie. Współpraca z różnymi podwykonawcami wymaga doskonałej organizacji. Dla osób bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może to być zadanie zbyt trudne.

Dlatego warto rozważyć współpracę z generalnym wykonawcą, takim jak firma Probis. To on gwarantuje kompleksowe, profesjonalne wykonanie inwestycji. Konkretny zakres prac jest ściśle określony w umowie i zależy od indywidualnych ustaleń, ale zazwyczaj obejmuje szeroki zakres, począwszy od załatwienia wymaganych formalności, przez zapewnienie niezbędnego sprzętu i materiałów, aż po prace budowlane i wykończeniowe.

(Visited 15 times, 1 visits today)