Promieniowanie podczerwone znane jest nam od wieków, mamy z nim do czynienia od momentu pojawienia się na świecie. A to wszystko z tego względu, że największym i zarazem naturalnym źródłem promieni podczerwonych jest słońce.

Technologia promieniowania jako pierwsza znalazła swoje zastosowanie w wojsku. Tam służyła do nawigacji i namierzania. Z czasem technologia rozwijała się, a wraz z nią powstawały nowe urządzenia opierające się na promieniowaniu – grzejniki na podczerwień czy piloty do telewizorów.

Promienniki ciepła – ogrzewanie za pomocą promieniowania podczerwonego

Promieniowanie podczerwone w dzisiejszych czasach głównie wykorzystywane jest w formie ogrzewania. Za pomocą promienników ogrzejemy kościoły, hale produkcyjne, łazienki, garaże czy tarasy. Promiennik podczerwieni rewelacyjnie sprawdzi się w miejscach, w których żadne inne ogrzewanie nie da sobie rady.

Co w takim razie daje promiennikom przewagę nad tradycyjnym ogrzewaniem? Otóż jest to sposób, w jaki działają. Promienniki podczerwieni, w odróżnieniu od tradycyjnych metod grzewczych, ogrzewają osoby i przedmioty w swoim otoczeniu, a nie powietrze. Dzięki temu komfort cieplny zaczynamy odczuwać natychmiast od momentu włączenia urządzenia.

Promienniki podczerwieni – rozwiązanie do Twojego domu

Jednak chcąc wykorzystać promienniki podczerwieni w swoim domu, warto mieć na uwadze, że nie nadają się one jako ogrzewanie główne. Niestety, takie rozwiązanie byłoby bardzo nieekonomiczne. Z tego względu promienniki sprawdzą się jako dodatek do tradycyjnego ogrzewania w takich miejscach jak łazienka, garaż czy taras.

Te miejsca są wyzwaniem dla tradycyjnego ogrzewania, a promienniki poradzą sobie z nimi bez problemu. Garaż to miejsce, do którego trudno przyłączyć ogrzewanie, więc aby nie marznąć podczas majsterkowania nawet zimą, warto zdecydować się na promienniki podczerwieni.

Promiennik w mgnieniu oka zapewni nam ciepło i to niezależnie od pogody na zewnątrz. Taras z kolei jest miejscem, którego nie sposób ogrzać tradycyjną metodą. Pragniemy jak najbardziej przedłużyć sezon tarasowy, jednak siedzenie na dworze w chłodny wieczór to żadna przyjemność.

Promienniki podczerwieni umożliwiają nam spędzanie czasu na naszym ukochanym tarasie, zachowując nasz komfort cieplny. Dodatkowo promienniki to rozwiązanie dla posiadaczy dużych i małych tarasów.

Do wyboru mamy promienniki stojące, a ich zaletą jest to, że możemy umiejscowić je w dowolnej lokacji na tarasie, jednak wadą jest ich spory rozmiar i to, że zabierają przestrzeń. Oprócz promienników stojących rynek oferuje nam promienniki wiszące. Możemy za pomocą specjalnych uchwytów przymocować je do ściany lub sufitu.

Podsumowując, promienniki podczerwieni to idealne urządzenia do miejsc, które dla tradycyjnego ogrzewania są zbyt dużym wyzwaniem. W takim razie po co wykorzystywać promienniki w łazience, skoro jesteśmy w stanie bez problemu dać tam grzejnik lub ogrzewanie podłogowe?

Głównie chodzi o komfort. Biorąc kąpiel, chcemy, aby w pomieszczeniu było ciepło. Nic w tym dziwnego. Łatwiej jest się wtedy odprężyć i zrelaksować. Aby uzyskać taki efekt za pomocą tradycyjnego ogrzewania, musimy nagrzać pomieszczenie znacznie wcześniej.

Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze jest taka możliwość. Dodatkowo z czasem w tak nagrzanej łazience zaczyna robić się duszno i pomieszczenie wymaga wietrzenia. Decydując się na promienniki podczerwieni, nie musimy martwić się o takie sytuacje. Urządzenie włączamy w momencie, w którym zaczynamy przebywać w pomieszczeniu, i w kilka chwil mamy komfortowe warunki.

O czym warto pamiętać, kupując promiennik podczerwieni?

Rynek oferuje nam bardzo bogaty wybór urządzeń. Jak wybrać odpowiedni promiennik, tak aby nie wpaść w pułapkę producenta? Przede wszystkim nie warto oszczędzać na promienniku. Jeśli zależy nam na solidnym urządzeniu dobrej jakości, powinniśmy zdecydować się na sprawdzony polski produkt.

Zamienniki, mimo że są znacznie tańsze, są dużo gorszej jakości i często psują się po kilku użyciach lub nie dają zadowalających efektów. Promiennik podczerwieni to spory wydatek, jednak porządny produkt posłuży nam na lata!

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 44 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu