Obecnie Internet nie stanowi już tylko źródła rozrywki. Dla jednych to codzienne narzędzie pracy, a dla innych doskonały sposób na zarabianie pieniędzy. Poniżej przedstawiamy metodę, która zyskuje wśród użytkowników sieci coraz większą popularność.

 

Jest to usługa hosting reseller. Prościej mówiąc, chodzi o to, że przedsiębiorca lub firma kupuje zasoby danego serwera nie po to, by czerpać z niego korzyści dla siebie, ale by odsprzedać je innym.

Samo pojęcie hostingu oznacza udostępnienie innym użytkownikom serwera, usług internetowych lub miejsca na dysku. Z kolei reseller to ktoś, kto odsprzedaje raz kupione zasoby. Świadczenie tego typu usług, jak na przykład zarządzanie serwerami, stanowi dla wielu osób dodatkową działalność, która przy niewielkim nakładzie środków, przynosi realne dochody.

Zajmują się nią często webmasterzy i agencje interaktywne, dla których jest to łatwe i bezproblemowe źródło wpływów. Co więcej, dzięki temu, że oferują oni takie dodatkowe usługi, ich oferta staje się bardziej kompleksowa i atrakcyjniejsza.

Dla klientów jest to wygodne, bo nie muszą korzystać z usług wielu różnych firm, a agencje zyskują większą konkurencyjność. Zdarza się też często, że z hostingu swoją jedyną działalność czynią osobne firmy. Jest to pewnego rodzaju skrót, ponieważ osoba zainteresowana wykupieniem od nas na przykład przestrzeni dyskowej może nawet nie wiedzieć, że nie jesteśmy pierwotnymi sprzedawcami.

My z kolei nie musimy dysponować całym zapleczem technicznym do zarządzania, oszczędzając tym samym sporo pieniędzy. Najważniejszy w usłudze hosting reseller jest jednak fakt, że możemy oferować ją na własnych zasadach, tworząc własną, niepowtarzalną markę. Żeby zacząć nie trzeba koniecznie znać się na administrowaniu systemem serwera. Często wystarczy rozpocząć współpracę z partnerem, który posiada już doświadczenie na rynku i będzie w stanie przeprowadzić nas przez pierwsze etapy działalności. 

Rozpoczynając tego typu działalność warto wybierać tylko sprawdzonych dostawców, od których można uzyskać sprawdzony i bezpieczny produkt. Ważne jest, by można było liczyć na ich pomoc w każdym momencie, żeby oferować swoim klientom usługę hostingową na najwyższym poziomie.

 

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 439 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu