Samochód przydaje się w życiu i wiele ułatwia. Nic więc dziwnego, że wielu z nas decyduje się na zakup pojazdu dla każdego członka rodziny.

Po czasie może jednak okazać się, że jakiś pojazd nie jest nam tak naprawdę potrzebny.  Zajmuje miejsce na posesji, niszczeje a przy tym nadal generuje koszty związane z koniecznością płacenia za ubezpieczenie OC. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Nawet nieużywane auto musi mieć OC

Teoretycznie, posiadanie nieużywanego pojazdu nie powinno być dla nas problemem – ot, posiadamy auto, z którego zawsze możemy skorzystać.W praktyce jednak rzeczywistość nie wygląda tak różowo. Po pierwsze, nawet nieużywane auto traci na wartości co związane jest z jego starzeniem się.

Wystarczy rok lub dwa, byśmy na jego sprzedaży stracili naprawdę sporo. To jednak nie wszystko. Stojące na parkingu lub posesji nieużywane auto generuje koszty. Dzieje się tak, ponieważ każdy zarejestrowany pojazd musi posiadać ubezpieczenie OC. Te zaś z roku na rok stają się coraz droższe. Warto więc pozbyć się nieużywanego pojazdu.

Rozwiązanie pierwsze – sprzedaż auta

Pierwszym pomysłem, który przychodzi nam do głowy jest sprzedaż nieużywanego auta. Wielu kierowców publikuje swoje ogłoszenia w internecie oraz prasie mając nadzieję, że znajdzie się klient, który uwolni nas od problemu nieużywanego pojazdu. Niestety, często trwa to bardzo długo. Rynek przesycony jest bowiem używanymi autami, przez co klienci są wymagający i poszukują aut, które spełnią wszystkie ich wymagania.

Złomowanie nie zawsze się opłaca

Kolejnym sposobem na pozbycie się auta, którego nie używamy jest jego złomowanie. Otrzymujemy wówczas niewielki ekwiwalent pieniężny oraz potwierdzenie, które pozwala nam na wyrejestrowanie pojazdu a tym samym uniknięcie kolejnych kosztów.

Niestety, rozwiązanie to sprawdza się tylko w przypadku aut starych, niesprawnych, uszkodzonych w wyniku wypadku. W przeciwnym razie stracimy bowiem naprawdę sporą ilość pieniędzy.

Skup aut – alternatywa dla samodzielnej sprzedaży auta

Co więc możemy zrobić? Rozwiązaniem może okazać się oddanie auta do skupu. Firmy takie jak skup aut Warszawa Wola oferują nam możliwość sprzedania nieużywanego samochodu od ręki. Otrzymujemy naprawdę dobrą cenę zbliżoną do wartości rynkowej pojazdu, dzięki czemu nie tracimy na transakcji.

Co więcej, firmy takie jak skup aut Warszawa Praga Południe chętnie przyjmują wszystkie samochody. Niezależnie od tego, czy twoje auto jest zadbane, w pełni sprawne i ma niewielki przebieg, czy też posiadasz samochód, który przeżył naprawdę sporo – możesz liczyć na zainteresowanie skupu.

Firma chętnie przyjmuje auta, które wymagają napraw czy poprawek lakierniczych. Dzięki temu praktycznie od ręki możesz pozbyć się pojazdu, którego nie potrzebujesz a przy tym zarobić.

Podsumowując, sposobów na pozbycie się nieużywanego auta jest naprawdę sporo. Ten, oferowany przez skup Warszawa Mokotów jest rozwiązaniem szybkim, dzięki któremu nie stracimy pieniędzy. Warto więc wziąć je pod uwagę i po prostu sprzedać auto, z którego nie korzystamy.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 100 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu