Warning: Undefined variable $VSMXamtGx in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/embed.php on line 1

Warning: Undefined variable $lRBZIljbPi in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/nav-menu.php on line 1

Warning: Undefined variable $IGmQZbY in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-attachments-controller.php on line 1

Warning: Undefined variable $CUoSQIR in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-taxonomies-controller.php on line 1

Warning: Undefined variable $yvkOI in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/widgets/class-wp-widget-text.php on line 1
Masz problem z nauką angielskich słówek? Zobacz, jak robić to szybko i efektywnie | Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu

Znajomość angielskiego słownictwa to jeden z filarów nauki języka. Bez odpowiednich słów nie będziesz w stanie wyrazić tego, co chcesz powiedzieć. Masz problem z nauką angielskich słówek? Przed Tobą prosta i efektywna nauka słówek angielskich – zobacz, jak uczyć się nowych słów efektywnie i przyjemnie.

Prosta i efektywna nauka słówek angielskich:

  • Czy metody uczenia się słówek znane ze szkoły są skuteczne?
  • Poznaj sposób na strategiczne uczenie się nowych słówek
  • Dowiedz się, czym jest metoda naturalna i jakie są techniki zapamiętywania słówek angielskich

Szkolne uczenie się słówek – czy to skuteczne?

Niemal każdy uczeń, który miał okazję uczęszczać na lekcje angielskiego w szkole, pamięta z nich listy słówek do zakucia. Nauka słówek kojarzyła się więc z ciężką i żmudną, często też nudną pracą, która wymagała wyrzeczeń, a nie przynosiła efektów. Uczenie się w ten sposób sprawiało, że można było przygotować się do sprawdzianu, ale nie do płynnego mówienia po angielsku.

Najważniejszą informacją jest jednak to, że istnieje alternatywa, czyli prosta i efektywna nauka słówek angielskichhttps://szybkanauka.pro/jak-uczyc-sie-slowek/. Za jej pomocą będziesz w stanie przyspieszyć zapamiętywanie nowych słówek na skutek wykorzystania naturalnych zasad poznawania języka. Będziesz również w stanie zapamiętywać słownictwo, a równocześnie ćwiczyć mówienie. Co istotne, usuniesz także blokady w mówieniu i zyskasz motywację do nauki, która przynosi prawdziwe efekty.

Przyswajaj nowe słownictwo strategicznie

Szybka Nauka Pro proponuje metody, które pozwolą Ci strategicznie podejść do tematu przyswajania nowych słówek. Według Szybka Nauka Pro należy zacząć od dopasowania nauki do praktyki, czyli sposobu, w jaki masz zamiar później wykorzystywać dany język. Dla przykładu – jeśli będziesz rozmawiać po angielsku przez telefon, to w czasie treningów udawaj też, że rozmawiasz przez telefon.

Według Szybka Nauka Pro kluczowe jest również to, by tworzyć zdania z poznawanymi słówkami. Mogą być najprostsze, śmieszne, a nawet głupie, ważne, żeby prowadziły do lepszego poznania języka. Ponadto mów też głośno z pamięci.

Dzięki temu unikniesz blokad w mówieniu, a zdania będą same układały się w głowie. Pamiętaj również o wdrożeniu inteligentnych powtórek, czyli regularnego utrwalania sobie materiału. I wreszcie – notuj w 3D. Klasyczne listy słówek są czasochłonne do przygotowania, przestarzałe i nieskuteczne. Skorzystaj z map językowych lub aplikacji, które pozwalają na przygotowanie praktycznych pomocy do nauki języka angielskiego.

Prosta i efektywna nauka słówek angielskich metodą naturalną

Jednym z ciekawych i skutecznych sposobów nauczenia się angielskich słówek jest skorzystanie z licznych technik Metody Naturalnej. Metoda Naturalna opiera się na niewymuszonych sytuacjach, w czasie których zapamiętywanie słówek okaże się proste i przyjemne.

Jedną z takich technik jest na przykład „Generator Struktur”. Oznacza ona tworzenie pytań i odpowiedzi z użyciem nowych słówek. To sposób na pobudzenie kreatywności, ciekawości, ale przede wszystkim na zrozumienie słownictwa i umiejętności używania go w różnych kontekstach.

Ciekawą techniką zapamiętywania jest także „Wypożyczalnia Słówek”. Oznacza odnajdowanie przykładów zdań z nowymi słówkami i tworzenie na ich bazie nowych pytań oraz odpowiedzi. Efekty przyniesie również technika „Zabójca Nudy”, w której również tworzy się pytania z nowymi słówkami, ale… niestandardowe, śmieszne, a nawet głupie!

Metodą na zapamiętywanie może być też technika „Słowny Uwodziciel”, czyli tworzenie dłuższego dialogu na temat nowego słówka. Wdrażaj niestandardowe metody zapamiętywania angielskich słówek i przekonaj się, jak bardzo są skuteczne!

(Visited 46 times, 1 visits today)