Ksero jest jednym z podstawowych urządzeń biurowych, które znajduje szerokie zastosowanie w firmach, a także w świadczeniu usług tego rodzaju. Nowoczesne kserokopiarki działają sprawnie, szybko, są wygodne w obsłudze, ale również, podobnie jak starsze modele, wymagają regularnej konserwacji.

 

Z wykorzystaniem kserokopiarek można kserować, drukować, skanować dokumenty, a nawet je faksować. To sprzęt, który najczęściej używany jest w biurze na co dzień, dlatego musi wytrzymywać tak częstą eksploatację. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nieodpowiednio użytkowane ksero będzie bardziej narażone na usterki, które mogą zastopować pracę biura nawet na kilka dni, co znacznie zmniejsza efektywność pracowników i może przyczynić się do opóźnień w realizacji zadań.

Kserokopiarka może w zasadzie zepsuć się na wiele sposobów – to dość skomplikowane urządzenie, którego naprawa także jest wymagająca. Zużycie elementów wewnętrznych, zabrudzenie, problemy z pobieraniem papieru, brak reakcji na przyciski, gorsza jakość wydruków – potencjalnych problemów naprawdę jest sporo. Większość z nich można jednak uniknąć dzięki regularnym serwisowaniu sprzętu – jego prawidłowa konserwacja i przeglądy okresowe pozwolą na wyeliminowanie tych trudności jeszcze zanim przerodzą się w kosztowne w naprawie usterki.

Prace prowadzone przy konserwacji i przeglądzie okresowym kserokopiarki:

  • dokładne czyszczenie elementów wewnętrznych i zewnętrznych kserokopiarki

  • sprawdzenie i konserwacja mechanizmu odpowiadającego za pobieranie papieru

  • kontrola i oczyszczenie toru, po którym przesuwa się papier

  • diagnostyka elementów grzewczych urządzenia oraz elementów gumowych, które ulegają zużyciu w trakcie użytkowania, na przykład pasków, rolek, wałków

To tylko przykładowe prace, z którymi związany jest serwis kserokopiarek, ponieważ jest ich również znacznie więcej w zależności od użytkowanego modelu. Specjalista w trakcie prac przeglądowych i konserwacyjnych będzie mógł wobec tego zająć się wszystkimi elementami i podzespołami kopiarki, które najczęściej się zużywają i psują, co w konsekwencji zmniejsza ryzyko związane z wystąpieniem awarii w przyszłości.

Niektóre firmy świadczące opisywane usługi wykorzystują także oprogramowanie monitorujące liczbę wydawanych dokumentów, co powoduje, że firma serwisująca wie, kiedy przyjechać sprawdzić sprzęt. To skraca czas reakcji serwisu i powoduje, że maszyna kserująca może pracować bez zakłóceń.

Wobec tego już przy zakupie kserokopiarki do firmy warto zainteresować się warunkami serwisowania sprzętu. W wielu firmach można skorzystać z kompleksowej pomocy obejmującej długoterminową współpracę poprzez regularne przeglądy okresowe sprzętu w przystępnych cenach.

Jeżeli chcesz kupić dobrą kopiarkę i skorzystać z profesjonalnego serwisu urządzeń tego rodzaju, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Fix&Print działającej w Warszawie, która posiada w tym zakresie wieloletnie doświadczenie.

 

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 107 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu