Czy leasing bez biku jest możliwy? Które firmy stosują uproszczone procedury i nie sprawdzają BIK? Niniejszy artykuł odpowiada na to pytanie, zapraszamy do lektury!

Leasing bez BIKu – dla kogo jest dobrym rozwiązaniem?

Leasing bez BIKu to dobre rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw, które mają negatywną historię kredytową. To, że podwinęła Ci się noga, na szczęście nie oznacza, że nie możesz skorzystać z usługi. Niektóre firmy nie przekreślają przedsiębiorców, którzy mają kłopoty z przepływami finansowymi – wręcz przeciwnie – chcą im pomóc stanąć na nogi!

Leasing bez BIKu – jak wygląda procedura?

Firmy, które oferują leasing bez BIKu, najczęściej stosują bardzo uproszczone procedury. Aby skorzystać z tej opcji, nie jest wymagana pozytywna historia w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIG (Biuro Informacji Gospodarczej), BRKN (Biuro Rejestru Klientów Niesolidnych), ani KRD (Krajowy Rejestr Dłużników).

Decyzja o przyznaniu leasingu zapada w ciągu kilkunastu godzin, dzięki czemu firma może wykorzystać daną szansę i odzyskać stabilność finansową.

Aby zawrzeć współpracę leasingową, wystarczy skan dowodu osobistego, wypis CEiDG oraz faktura proforma na wybrany przedmiot leasingu. Opcjonalnie można załączyć do wniosku także historię przychodów i dochodów KPiR oraz dokumenty z poprzedniego roku rozliczeniowego.

Czy leasing bez KRD i BIK jest bezpieczny?

Leasing z uproszczonymi procedurami jest bezpieczny, pod warunkiem, że przedsiębiorca faktycznie wykorzysta tę szansę, by wyciągnąć firmę z długów. Taka forma leasingu ma wiele zalet – przedsiębiorca zyskuje dostęp do niezbędnych środków trwałych (bez konieczności angażowania własnych zasobów).

Kolejne zalety, to optymalizacja kosztów podatkowych oraz zapewnienie płynności finansowej firmie i przywrócenie jej stabilizacji.

Aby jednak leasing bez KRD był bezpieczny, kluczowe jest odnoszenie przez firmę zysków z działalności i terminowe spłacanie rat.

Warunki umowy leasingu są zwykle negocjowane indywidualnie, ważne więc jest, by określić szczegółowo problem firmy i dobrać ofertę zgodnie z własnymi możliwościami.

Interesuje Cię tematyka związana z finansami, inwestowaniem, nieruchomościami i poleasingowym sprzętem? Na pewno spodoba Ci się blog Poleasingowy. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o leasingach bez BIK, warto sprawdzić w szczególności ten wpis: 

Który leasing nie sprawdza BIK. W pozostałych działach na blogu znajdziesz także wiele innych cennych informacji na temat pożyczek, kredytów, nieruchomości i poleasingowego sprzętu.

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 92 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu