Wielu przedsiębiorców obawia się programów on-line. Tymczasem są one dużym ułatwieniem dla firm i pozwalają na samodzielne prowadzenie księgowości bez zatrudniania wykwalifikowanej księgowej. Nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani specjalnych umiejętności.

Funkcjonalność

Systemy księgowe on-line pozwalają na bezproblemowe wystawianie faktur i księgowanie ich kosztów, wyliczanie składek ZUS oraz podatków. Dobry program wygeneruje deklaracje VAT. Jednolity Plik Kontrolny JPK, z którym wielu przedsiębiorców ma problem, również nie stwarza najmniejszego kłopotu, a warto wiedzieć, że niewysłanie go w terminie może grozić nawet kilkoma tysiącami złotych kary.

Program nie tylko wygeneruje JPK, ale również prześle na czas. Oprócz wyliczania należności fiskalnych aplikacja może przypominać w formie SMS lub wysyłając e-mail o terminach płatności. Taką funkcję posiada Księgowość Online, oferowana przez Streamsoft Firmino.

To system dedykowany mikro przedsiębiorstwom, który można znaleźć na stronie: https://www.firmino.pl/ksiegowosc-online/. Przedsiębiorca nie musi znać nr kont bankowych urzędów, gdyż system sam je wskaże.

Oszczędność

Programy on-line są proste i intuicyjne w obsłudze, dlatego poradzi sobie z nimi każda osoba. Kosztują niewiele w przeciwieństwie do opłat związanych z zatrudnieniem księgowej. Dzięki temu można oszczędzić nie tylko na pensji, ale też na przygotowaniu stanowiska pracy.

Koszt zakupu aplikacji to niewielki wydatek w porównaniu z usługami zewnętrznej firmy księgowej. Do tego przedsiębiorstwo oszczędza na odsetkach za nieterminowe należności, program przypomina bowiem o płatnościach. Firma może działać sprawnie, a dokumenty są uporządkowane i w każdej chwili dostępne. Nie traci się czasu na ich szukanie, nie zapomina o terminach.

Rozwój IT zrewolucjonizował i zautomatyzował księgowość. Narzędzie, jakim jest program do księgowości on-line to ułatwienie pracy oraz likwidacja setek dokumentów zalegających w każdym biurze. Zamiast opasłych segregatorów, przedsiębiorca wszystkie faktury i dokumenty księgowe ma dostępne na wyciągnięcie ręki, on-line. Nie mniej ważny jest fakt, że archiwizacja danych przebiega zgodnie z wymogami RODO. Dane kontrahentów są więc chronione i bezpieczne.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 41 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu