tworzenie wizerunku w e-biznesieGdy zaczynasz swoją przygodę z biznesem zacznij od budowania swojego pozytywnego wizerunku. Każdy kto zaczyna swoją działalność w Biznesie MLM czy programach partnerskich powinien rozpocząć od budowania swojej marki. To podstawa.

W sieci jest wielu marketerów, którzy promują rozmaite programy partnerskie. Jednak niektórzy mają lepsze wyniki a inni gorsze. Nasuwa się pytanie. Od czego to zależy, że jedni przyciągają nowych partnerów a inni nie?

Odpowiedź wydaje się prosta. Od tego jak są postrzegani przez innych użytkowników internetu. Jeśli mają opinie ekspertów i są charyzmatycznymi liderami, potrafią skupić wokół siebie rzeszę współpracowników.

Jeżeli jedni zbudowali swoją markę i potrafią zjednać sobie ludzi to znaczy, że jest to możliwe i każdy może to osiągnąć.

Od czego w takim razie trzeba zacząć? Myślę, że od samego początku należy zwracać uwagę na szczegóły, które często są przez większość marketerów pomijane.

W jaki sposób zacząć działalność w E-Biznesie?

Najlepiej od uruchomienia swojego bloga. Jeśli blog to najlepiej z imieniem i nazwiskiem w nazwie oraz w domenie.pl . Dlaczego imięnazwisko.pl? Bo od samego początku zaczynamy promocję swojej osoby a końcówka pl jest intuicyjnie wybierana przez większość internautów przy wpisywaniu adresu strony internetowej. Mam na myśli internautów w Polsce ale tu zaczynamy promocję siebie. Jeśli ktoś chce, może wykupić też domenę www.imięnazwisko.eu

Kolejny ważny element to konto na facebooku oraz własny fanpage. Te dwa elementy są często pomijane przez początkujących blogerów. Konto na facebooku powinno być wolne od gier, aplikacji oraz wpisów, które negatywnie mogą wpływać na opinie o naszej osobie. Jeśli nie jesteś pewien jak powinny wyglądać oba konta, podejrzyj konta najlepszych w branży, w której zaczynasz działać. Przekonasz się jak dbają oni o swój wizerunek.

 

Jeśli już posiadasz bloga to musisz zadbać o kilka istotnych elementów:

  • – musisz publikować unikalne wartościowe artykuły,
  • – musisz komentować artykuły na innych blogach dzięki czemu coraz więcej osób będzie odwiedzało twoją stronę intrentową, będziesz coraz bardziej popularny,
  • – odpowiadać na komentarze czytelników na twoim blogu,
  • – dodać swój profil do gravatara,
  • – udzielać się na forach związanych z twoją branżą,
  • – publikować artykuły w innych serwisach na przykład w Podstawach Biznesu, oraz w serwisach publikujących artykuły do przedruku.


Dlaczego wartościowe artykuły?

Musisz uzyskać status eksperta w swojej dziedzinie. Wartościowe i ciekawe artykuły będą powodowały, że ktoś kto raz wejdzie na twojego bloga będzie tu chętnie wracał w poszukiwaniu nowych ciekawych treści. Zyskasz stałych, wiernych czytelników, którzy będą do ciebie wracali, komentowali, spowodują, że twój blog zyska na wartości. Będzie żył. A to lubią czytelnicy.

 

Co zyskasz komentując inne blogi i jak to robić właściwie?

Jeśli systematycznie będziesz odwiedzał blogi, z twojej niszy i będziesz komentował artykuły zyskasz nowy ruch w swoim serwisie. Gdy zostawiasz komentarz podpisuj się swoim imieniem i nazwiskiem oraz zostawiaj link do swojego bloga. Dzięki temu coraz więcej osób będzie cię kojarzyło z tym o czym piszesz. Dasz także możliwość wejścia na twojego bloga każdemu, kto kliknie w link przy twoim zdjęciu.

Pamiętaj aby komentując stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim musisz komentować tak jakbyś chciał by inni komentowali na twoim blogu. Nie może to być wpis typu „fajny artykuł” czy „podoba mi się”. Komentarz musi być przede wszystkim związany tematycznie z artykułem. Nie musisz się zgadzać z tym co napisał autor ale powinieneś napisać dlaczego się z tym nie zgadzasz. Możesz zadawać pytania czy uzupełnić artykuł. Pamiętaj aby wpis był rzeczowy i merytoryczny.

Jeśli chodzi o komentarze na twoim blogu to powinieneś zawsze na nie odpowiadać. Będzie to świadczyło o szacunku dla twoich czytelników. Warto podziękować osobie komentujące, że zadała sobie trud napisania czegoś pod twoim artykułem. Dzięki temu, że będziesz odpowiadał na komentarze może się też wywiązać ciekawa dyskusja a ty zyskasz na popularności. Przecież o to cały czas będziesz zabiegał.

 

Po co Ci gravatar?

Po to, żeby przy każdym komentarzu jaki napiszesz w internecie i podasz powiązany z gravatarem adres e-mail, pokazało się twoje zdjęcie. Gravatar to doskonała metoda na budowanie twojego wizerunku i rozpoznawanie cię wśród milionów internautów. Pamiętaj, że twoje zdjęcie i adres bloga są przypisane wyłącznie dla ciebie. Koniecznie to wykorzystaj w budowaniu twojej marki i twojego wizerunku. Dzięki temu będziesz niepowtarzalny i wiele osób od razu będzie Cię kojarzyć z tym co robisz i o czym piszesz.

 

Pisząc o gravatarze nie sposób pominąć jeszcze jednego elementu jakim jest favikon.

To taka mała ikona, która wyświetla się na pasku przeglądarki, gdy ktoś otworzy twojego bloga. Najlepiej jeśli będzie to twoje zdjęcie. Gdy ktoś doda twoją stronę do ulubionych będzie się ona wyróżniać spośród wielu innych stron właśnie twoim zdjęciem.

Więcej na ten temat znajdziesz w artykule “Favicon, dlaczego warto go mieć i jak zainstalować?“,  którego autorem jest Kamila Nitschka.

 

Dlaczego fora dyskusyjne są tak istotne w kreowaniu wizerunku?[wms_protected]

Dlatego, że skupiają wiele osób które działają w branży. Jeśli zaczniesz systematycznie pisać i odpowiadać na posty, w niedługim czasie będziesz postrzegany jako osoba, która wie o czym mówi. Rejestrując się na forum masz często możliwość dodania adresu swojego bloga w stopce wyświetlanej pod każdym twoim wpisem. Wykorzystaj to do budowania swojego wizerunku. Oczywiście zasady wypowiedzi na forach są podobne do wypowiadania się na innych blogach.

Jeśli zaczniesz stosować te metody i poświęcisz na to odpowiednią ilość czasu, szybko wzrośnie twój prestiż i z osoby nikomu nieznanej zmienisz się w osobę łatwo rozpoznawalną. Dzięki temu ludzie chętniej będą z tobą współpracowali. Jeśli zaczniesz publikować swoje artykuły w różnych serwisach internetowych zyskasz nie tylko linki prowadzące do twojego bloga ale przede wszystkim uznanie jako osoby znającej się na rzeczy a z czasem eksperta. W końcu nie każdy zamieszcza swoje artykuły na innych portalach. Jeśli ktoś zechciał opublikować twoje artykuły to znaczy, że liczy się z twoim zdaniem. Tak samo odbiorą to internauci odwiedzający daną stronę www.

 

Jeśli zastosujesz wymienione powyżej metody, szybko staniesz się osobą znaną w kręgach związanym z twoją działalnością. Pamiętaj, wszystko o czym napisałem jest skuteczne pod jednym warunkiem. Pewnie jesteś ciekawy jaki to warunek? Musisz zacząć to stosować. Jeśli wykorzystasz moje wskazówki, szybko staniesz się osobą rozpoznawalną w sieci a to pierwszy bardzo duży krok do zbudowania solidnych podstaw twojego biznesu.

Jacek Pastuszko

http://www.jacekpastuszko.pl/

 

P.S.

Czy masz już konto Partner Pro?

Jeśli nie, to kliknij TUTAJ i zobacz jak budować 3 niezależne źródła dochodu w zaciszu własnego domu…

 

[/wms_protected]

(Visited 95 times, 1 visits today)