Szybki zastrzyk pieniędzy dla firmy w nowym roku? Kredyty gotówkowe to wciąż popularna forma finansowania. Dzięki nim opłacimy dodatkowe usługi, kupimy nowy sprzęt czy zorganizujemy szkolenia dla pracowników.

O 7,1% wzrosła wartość kredytów konsumpcyjnych, które od czerwca 2016 roku zaciągnęli Polacy. To dane z grudniowego raportu „InfoKREDYT”, opublikowanego przez Związek Banków Polskich. Również kredyty gotówkowe cieszą się dużą popularnością wśród osób ubiegających się o dodatkowe finansowanie. Jak mogą one pomóc w rozwoju naszego biznesu?

Dowolność przeznaczenia

W biznesie liczy się elastyczność. Z pewnością cechuje ona kredyty gotówkowe. Bank, który udziela tego typu pożyczek, już z założenia określa je jako kredyty konsumenckie na dowolny cel, tym samym nie wymaga oświadczenia o przeznaczeniu zaciąganego zobowiązania. Jest to szczególnie ważne, gdy w firmie mamy do czynienia z sytuacją kryzysową – nagle pojawia się nieoczekiwany problem czy awaria. Pieniądze uzyskamy szybko i na jasnych zasadach.

Łatwość uzyskania

Starania o kredyt samochodowy, mieszkaniowy czy pożyczkę hipoteczną mogą trwać miesiącami. Kredyty gotówkowe to natomiast większa łatwość uzyskania. Po zbadaniu przez bank naszej zdolności kredytowej, na którą wpływają m.in. dochody, wiek, liczba osób w gospodarstwie domowym czy staż pracy i rodzaj zatrudnienia, musimy jedynie przygotować dwa dokumenty: dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach. Jeśli wniosek kredytowy zostanie pozytywnie rozpatrzony, to przy założeniu, że nasze konto osobiste mamy w banku udzielającym pożyczki – pieniądze otrzymamy nawet w jeden dzień.

Proste zasady

Kredyty gotówkowe, które zaciągniemy na rozwój własnej działalności, cechują się kilkoma ważnymi elementami. Znając dokładnie ich wartości, możemy być pewni, że pożyczka nie zaskoczy nas w żadnym momencie. Oto one:

  • odsetki – oprocentowanie w skali roku, które przy ubieganiu się o pożyczkę poda nam bank.
  • prowizja – jednorazowa opłata dla kredytodawcy, który udziela nam pożyczki.
  • ubezpieczenia – szereg zabezpieczeń chroniących bank np. przed naszą utratą pracy, wypadkiem, chorobą czy śmiercią.
  • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która uwzględnia koszty związane z udzieleniem i obsługą pożyczki; RRSO dla każdej instytucji bankowej obliczane jest w ten sam sposób – pozwala to porównać wiele ofert.

Podsumowanie eksperta totalmoney.pl:

Kredyty gotówkowe to produkty finansowe, które możemy otrzymać szybko i bez dodatkowych formalności. Nie mamy obowiązku informować banku o tym, na co je przeznaczamy, tym samy mogą one okazać się ratunkiem, gdy w naszej firmie dojdzie do niespodziewanej sytuacji i pieniądze będą potrzebne naprawdę szybko. To dobra i przejrzysta forma ekspresowego finansowania.

Więcej informacji o kredytach gotówkowych przeczytacie także pod tym adresem: https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 211 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu