Rozwód, separacja bądź walka o alimenty mogą być bardzo ciężką sytuacją w życiu każdego człowieka. W niniejszym artykule omawiamy, z jakimi dokładnie sprawami możemy zwrócić się do adwokata rodzinnego. Jego pomoc może być nieoceniona w bardzo wielu przypadkach. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Adwokat rodzinny – czym dokładnie się zajmuje?

Prawa rodzinne to wydzielona część prawa cywilnego. Określa ona wszelkie stosunki między członkami rodziny oraz szereg relacji prawnych pomiędzy rodziną oraz rozmaitymi podmiotami prawa. Zadaniem adwokata rodzinnego jest pomoc obywatelom w zakresie separacji, rozwodów, spraw o podział majątku oraz takimi, w których sąd decyduje o prawach nieletnich.

Pomoc adwokata rodzinnego może okazać się nieoceniona, gdy będziemy chcieli wnieść do sądu sprawę o ustalenie władzy rodzicielskiej, dokładnych zasad kontaktów z dzieckiem bądź o określenie ojcostwa.

Oprócz tego, adwokaci rodzinni są bardzo pomocni w sprawach majątkowych – mowa tutaj przede wszystkim o przypadkach ubiegania się o alimenty bądź o ich wyegzekwowanie od dłużnika lub przy sporządzeniu intercyzy. Ponadto, adwokat rodzinny może pomóc nam także w przypadku spraw dotyczących przestępstw popełnionych przez osoby niepełnoletnie.

 

Kiedy najlepiej skorzystać z usług adwokata rodzinnego?

W teorii każda z powyżej opisanych spraw może odbyć się bez udziału adwokata rodzinnego. W rzeczywistości wiele osób wskazuje na fakt, iż pomoc adwokatów rodzinnych podczas takiej rozprawy okazała się niezwykle istotna.

Adwokat pomoże nam określić jasno swoje racje w sądzie oraz będzie reprezentował nasze interesy oraz dołoży wszelkich starań, aby zasądzony przez sąd wyrok okazał się dla nas jak najbardziej korzystny. Pomoc adwokata rodzinnego najbardziej przydaje się w przypadku spraw dotyczących rozwodów z orzekaniem o winie, ograniczenia władzy rodzicielskiej oraz o podział majątku.

Adwokat rodzinny Wrocław

Mnóstwo osób zastanawia się, czy wpisując w wyszukiwarkę “adwokat rodzinny Wrocław” uda im się znaleźć dobrych specjalistów. Z całą pewnością tak. We Wrocławiu działa bardzo wielu doświadczonych adwokatów rodzinnych, mających doskonałe opinie wśród klientów.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 32 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu