pewnosc siebiePewność siebie to pewien stan umysłu, ulotna emocja, która raz się pojawia, a raz znika.

Czasem wydaje nam się, że jesteśmy pełni energii i pozytywnych wibracji – wtedy pewność siebie potrafi urosnąć do granic możliwości dając wyraz i objawiając się w korzystnych działaniach.

Bywają również chwile gdy zupełnie tracimy wiarę w to, co robimy, a nasza pewność siebie sięga dna. Ważne jest więc wypracowanie takich cech, które pomogą utrzymywać pewność siebie na stabilnym poziomie, bez względu na trudności jakie spotykamy na życiowej ścieżce.

 

Strach ma wielkie oczy

strachUważasz, że nie jesteś pewny siebie? Takie myślenie to wyłącznie wyraz strachu i obawy przed niemożnością wykonania jakiegoś zadania. To emocja, której można się wyzbyć kształtując w sobie odpowiednie kompetencje i umiejętności.

Traktując pewność siebie jako sprawność do zarządzania swoim życiem zawodowym i prywatnym dajesz wyraz wyższości i gwarantuję Ci, że poradzisz sobie w każdej sytuacji.

Rzeczywistość budowana na słabościach i lękach może tylko zaszkodzić. Przez życie trzeba bowiem brnąć z podniesioną głową, próbować wszystkiego i zwalczać niepowodzenia.

Jeśli jesteś w stanie wyeliminować poczucie zagrożenia ze swojego życia, mimowolnie stajesz się bardziej spokojny zrelaksowany. To właśnie jest pewność siebie – wyzbycie się negatywnych afektów.

Kluczem do efektywnego działania i podejmowania ryzyka jest więc umiejętność przezwyciężania strachu, który paraliżuje nasze postępowanie, zamiana ulotnej emocji w trwałe radzenie sobie z problemami i wyciąganie wniosków z nieprzyjemnych sytuacji.

Nie próbuj unikać niepokoju, i tak nie uda Ci się tego zrobić. Jedyne na co w takiej sytuacji trzeba liczyć to wewnętrzny spokój i siła. Pewność siebie zawsze jest z Tobą, jest ukryta wewnątrz, musisz więc zajrzeć w głąb siebie i odkryć jej oblicze.

 

Oczekuj nie oczekiwanego , a Twoja pewność siebie urośnie do rangi niemożliwego

W rzeczywistości pewność siebie to Twój sposób postrzegania własnych zachowań, nastawienia do konkretnych sytuacji i ogólnie – życia. Traktuj ją jako receptę na radzenie sobie z problemami, a na pewno odniesiesz sukces w każdej dziedzinie.

Pewność siebie sprawia, że jesteś bardziej zmotywowany, czujesz napływ energii, a Twoje działania przynoszą oczekiwane korzyści. Sprawia ona też, że ludzie inaczej do Ciebie podchodzą, widzą Cię jako osobę wyluzowaną, umiejącą radzić sobie z trudnościami dnia codziennego. 

Co więcej dzięki pewności siebie jesteśmy odbierani jako osoby charyzmatyczne, nadające się na liderów przewodzących grupą. Jesteśmy doceniani i poważani wśród współpracowników, przyjaciół, rodziny.

Z pewnością siebie łatwiej jest kroczyć przez życie. Rozwiązania problemów przychodzą bowiem z łatwością, a umiejętność walki z nimi pozwoli na wyciąganie wniosków na przyszłość. Nie bój się realizować własnych marzeń i ciesz się każdym osiągniętym celem.

 [wms_protected]

Aby skutecznie poprawiać swoją pewność siebie i przy okazji motywację. Zachęcam do oglądania, krótkich filmików motywujących. Wejdź Tutaj>>>

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

 [/wms_protected]

 

(Visited 326 times, 1 visits today)